НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Новий спортивний зал Клубу «Мангуст» відкрився на базі Національного університету «Одеська юридична академія».

Уже п'ятнадцять років в Одесі працює спортивний клуб «Мангуст», що розвиває і популяризує різні види єдиноборств і названий по імені граціозного і відважного хижака, мешканця африканських саван і азіатських пустель.

А з 2014 вихованці клубу «Мангуст»,які бажають удосконалювати свої навички і майстерність, отримали хороший спортивний зал в стінах Національного університету «Одеська юридична академія» та стали проводити там свої тренування.

Це сьогодні у ведучого ЗВО країни завидний студентський кампус з десятками навчальних корпусів. А 23 роки тому початок університету поклало невеличке приміщення, в якому зараз і знаходиться цей спортивний зал.

Президент Національного університету «Одеська юридична академія», лідер Української морської партії Сергій Ківалов добре пам'ятає, як все починалося:

«Відверто кажучи, ми заснували вуз на попелищі, і тут була будівля, більше схожа на сарай. З сараю ми зробили хороший спортивний зал: підняли стелю, зміцнили стіни. Тут проводили спортивні заняття наші студенти. Шість років тому до нас звернулося керівництво громадської організації «Мангуст», попросили зал для тренувань своїх спортсменів. На жаль, спортивних залів з прийнятними умовами в Одесі одиниці. Зрозуміло, ми надали свою базу. Адже у нас одна мета: разом зі спортивним клубом «Мангуст» і однойменною громадською організацією ми залучаємо дітей, молодь до спорту, привчаємо їх до здорового способу життя. Але минав час, залу потрібен грунтовний ремонт. І спортивний клуб «Мангуст» на свої кошти, на вступні внески капітально відремонтував наш спортзал ».

Відкриття оновленого спортивного залу для занять фізичною культурою і спортом стало справжнім святом спорту для сотень юнаків і дівчат.

Грепплінг, пляжна боротьба, панкратіон і, ясна річ, вільна боротьба, - всі ці види єдиноборств об'єднує клуб «Мангуст».

Ось, що розповів голова Первинної профспілкової організації Національного університету «Одеська юридична академія» Валентин Федоров:

«Єдиноборство - це пропаганда здорового способу життя, мистецтво чесної боротьби. Це саме той вид спорту, який виховує в юнаків мужність, гідність, характер, особистісні якості, не кажучи вже про прекрасну фізичну і технічну підготовку. Завдяки лідеру Української морської партії Сергію Ківалову і президенту Всеукраїнської федерації пляжної боротьби Магомеду Магдієву спорт в нашому місті розвивається і одеські спортсмени показують високі результати на міжнародних змаганнях ».

Рішення про реконструкцію спортивного залу було прийнято керівництвом спортивного клубу «Мангуст» і Всеукраїнською федерацією пляжної боротьби України.

«Наші спортсмени успішно виступають на турнірах різного рівня, гідно захищаючи честь міста і країни на міжнародній арені. У спортивному клубі «Мангуст» сьогодні тренуються близько 400 спортсменів. Ми пишаємося тим, що серед наших вихованців - кілька майстрів спорту міжнародного класу, понад десятка майстрів спорту України, є чемпіони світу та Європи з кількох видів спорту. Тому дуже важливо надавати нашим спортсменам оптимальні умови для занять спортом та фізичною культурою »,

- вважає президент громадської організації і спортивного клубу «Мангуст», заслужений тренер України Магомед Магдієв.

Серед найбільш титулованих дорослих спортсменів - Семен Радулов - призер чемпіонату Європи з вільної боротьби і чемпіон світу з пляжної боротьби.

Магомед Магдієв впевнений, що в особі лідера Української морської партії та президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Ківалова спортивний клуб «Мангуст» знайшов надійного партнера:

«Спорт повинен бути масовим і доступним для всіх бажаючих. Здорова молодь - це здорова нація, здорові діти - це здорова нація. Чим більше буде спортзалів, тим менше буде лікарень, диспансерів, тим більше працездатною буде наша молодь, наші громадяни. Тому девіз громадської організації «Мангуст» - «Спорт для всіх, спорт не комерційний, спорт масовий».

Пов'язує спортивний клуб і ЗВО ще й те, що директором громадської організації «Мангуст» є випускниця НУ «ОЮА Тетяна Акуленко.

«У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, яка склалася сьогодні в світі, дуже важливо, щоб люди підтримували власне здоров'я. Наше майбутнє безпосередньо залежить від способу нашого життя. Не дарма кажуть: «У здоровому тілі - здоровий дух», - вважає директор громадської організації «Мангуст» Тетяна Акуленко. - Я вважаю, що спортсмени - це перші особи країни. Це люди, які гордо і гідно представляють нашу державу на міжнародній арені ».

А президент Федерації пляжного боротьби в Одеській області Руслан Умаров навіть зробив свій короткостроковий прогноз:

«Я вірю, що молоді спортсмени, які тренуються в цьому оновленому спортивному залі, дуже скоро проявляться на міжнародній арені. Поїдуть на чемпіонат Європи, чемпіонат світу і там будуть з гордістю нести звання чемпіона України ».

Масовий спорт - це дуже важливо. Для цього було вирішено на базі університету та при співпраці з громадською організацією «Мангуст» запустити соціальний проект. Мета проекту - безкоштовне відвідування спортивних секцій по єдиноборству для здібних спортсменів. І нехай переможе найсильніший!

«Для чого потрібно займатися спортом? В першу чергу, спорт розвиває дисципліну, характер. Я в клубі «Мангуст» працюю більше двох років і бачу, як стрімко він розвивається. Як росте число видів спорту. Це добра ознака. А вихованці спортивного клубу «Мангуст» тренуються і проводять змагання на кращих спортивних базах міста - НУ «ОЮА» та МГУ ».

- розповів майстер спорту міжнародного класу з вільної боротьби Василь Михайлов.

Українська морська партія Сергія Ківалова має намір і далі вносити свій вклад в розвиток спорту та популяризацію здорового способу життя в Одесі і Одеському регіоні та Україні в цілому. Адже здоров'я нації починається з хорошої фізичної загартованості кожного громадянина країни.