НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Після освячення нового храму Іоана Богослова у Міжнародній академічній школі «Одеса» Митрополит Київський і всія України Онуфрій відвідав перший і єдиний студентський храм у країні святої мучениці Тетяни і зустрівся з колективом Національного університету «Одеська юридична академія». Єдиноголосним рішенням Вченої ради Блаженнішому було присвоєно звання почесного доктора Honoris Causa.

Коли Блаженніший Митрополит Київський і всія України Онуфрій а також Високопреосвященний Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, та супроводжуючі їх духовні обличчя під’їхали до Національного університету «Одеська юридична академія» на Фонтанській дорогі на всю околицю лунав радісний дзвін. У той же час у залі засідань Вченої ради Національного університету «Одеська юридична академія» Митрополита Онуфрія уже очікували декани, викладачі, професори та студенти.

Відкрив святкове засідання президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов. Він повідомив про важливу подію, яка відбулась у цей день:

«Ваше Блаженство, Ваше високопреосвященство, Митрополит Київський і всія України, члени Вченої ради, друзі, знаєте, сьогодні історичний день для нашого міста, для всіх православних України, тому що Митрополит Київський і всія України Онуфрій, освятив храм Іоана Богослова, який знаходиться у Міжнародній академічній школі,- також Сергій Ківалов звернувся до професорсько-викладацького складу та Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, нагадавши про головні етапи становлення Alma Mater,- хочу подякувати і сказати вкотре Митрополиту Одеському та Ізмаільському Агафангелу, який 23 роки тому переступив поріг Національного університету «Одеська юридична академія». Ви знаєте, у нас не було ні приміщення, не було нічого, був лише колектив. Але ми наскільки вірили у свої сили, на скільки ми сконцентрували свої увагу на юридичній освіті, ми хотіли, щоб це був самостійний вуз, щоб розвивалася наука юридична, освіта і своє пличе підставив високоповажний Владика Митрополит Одеський та Ізмаільський. Я пам’ятаю 1 вересня 1997 року, коли був перший набір, коли Владика освятив вуз».

Візит Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Онуфрія- це історична подія для Національного університету «Одеська юридична академія». Сергій Ківалов підкреслив, що Митрополит Онуфрій сприяє будівництву православних церков, заснуванню православних спільнот, місіонерських і культурних центрів, несучи істинну віру і милосердя у серця людей, і розповсюджуючи православну віру по світу.

«Для нас це подія, яка війде в історію не лише нашого університету, а й в історію нашого міста, тому що до нас особливе ставлення тут у нашому місті. Я вдячний Вам, за стійкість і зміцнення віри. Хочу висловити слова вдячності від усього нашого багатотисячного колективу за все, що Ви робите»,

- зазначив Сергій Ківалов.

У цей святковий день Вчена рада єдиноголосно прийняла важливе рішення- присвоїти Блаженнішому Митрополиту Київському і всія України Онуфрію високе звання Почесного доктора Honoris Causa Національного університету «Одеська юридична академія».

«Я від імені всього нашого колективу хочу вручити найцінніше, що у нас є- це медаль за великий внесок у розвиток духовності у нашій країні та Національному університеті «Одеська юридична академія»,

- додав Президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

«Хочу сердечно подякувати за високу честь і за нагороду, якої мене удостоїли сьогодні. Я ще раз дякую, - подякував Митрополит Київський і всія України Онуфрій. Також привів факти з життя святого євангеліста і апостола Іоана Богослова, розповів притчу про силу істини Божої, і призвав усіх виконувати Закон людський, який говорить любити один одного, та Закон Божий, який закликає будувати відносини з Богом. Високо висловився про юристів, служителів Закону, які складають еліту країни. Знаючи, яку роль надає духовності Сергій Ківалов, Митрополит Київський і Всія України Онуфрій зазначив наступне,- І великий той юрист, який правильно використовує людський Закон, який через людські закони знищує злість, неправду, відновлює любов між людьми. Але ще більший той юрист, який уміє користуватися і людським Законом і Законом Божим, який у собі виховує почуття любові до людини і Бога, такий юрист проносить багато користі. І на кінець, потів би побажати, щоб ми всі були хоча б у меншій мірі, але все ж таки справжніми юристами, щоб ми примножували любов».

На засіданні Вченої ради Національного університету «Одеська юридична академія» також виступив Митрополит Одеський та Ізмаільський Агафангел. Владика назвав день 9 жовтня історичним.

«Дякую, Сергію Васильовичу, Президенту Національного університету «Одеська юридична академія» за те, що Ви оцінити працю Предстоятеля нашої церкви у такий непростий час. А Вам Ваше Блаженство хочу побажати мужності, стійкості, сил та енергії для того щоб, побороти все те, що неприємне для людей і для один одного, тому що всі ми діти Божі, і всих нас Господь закликає до миру та згоди. Хочу побажати здоров’я Вам Владика, Сергію Васильовичу та усьому професорсько-викладацькому складу. У свій час я також отримав таке високе звання і ціную це».

- звернувся до присутніх Митрополит Одеський та Ізмаільський Агафангел.

Потім до студентів та викладачів звернувся заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко:

«Дякую Сергію Васильовичу, за те що він наскільки серйозно, міцно підтримує національну систему освіти України. Я хотів би сказати дякую Митрополиту Онуфрію за підтримку освіти і науки в Україні та своєю справою сприяє розвитку національної системи освіти. Хочу подякувати усім колегам, які у такий тяжкий час для країни, у такий тяжкий період для всього світу-період пандемії, знаходять сили, заходять в аудиторії і навчають студентів. Велике дякую, шановні друзі».

Блаженнійший Митрополит Онуфрій у цей день благословив Національний університет «Одеська юридична академія», побажавши світла знань і віри.

«Бажаю усім викладачам, професорам, науковцям, які трудяться тут- у юридичному університеті, терпіння, мудрості, уміння підносити складне у простому форматі, а студентам- бути слухняними, уважними і шанобливими до своїх викладачів»,

- додав Митрополит Київський та всія України Онуфрій.

У Національному університеті «Одеська юридична академія» було засновано високе звання Почесний доктор Honoris Causa. Ця висока нагорода присвоюється громадським, державним і релігійним діячам, політикам, науковцям України і світу за вагомий внесок у освіту, культуру та духовність. У різні роки званням Honoris Causa Національного університету «Одеська юридична академія» були удостоєні представники Вищого православного духовенства, серед якийх Митрополит Одеський та Ізмаільський Агафангел, а також почивший Митрополит Київський та всія України Володимир. Після закінчення урочистої частини Митрополит Київський і всія України Онуфрій та Митрополит Одеський та Ізмаільський Агафангел з цікавістю оглянули сучасний кампус університету, переконавшися у тому, що Національний університет «Одеська юридична академія» - це тей ЗВО у якому духовність та освіта одне ціле.