НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Сьогодні, сьомого жовтня в актовому залі Національного університету "Одеська юридична академія" Відбулося святкування Дня юриста.

Традиційно, в Україні восьмого жовтня відзначається свято мужності, справедливості і кропіткої праці - День юриста.

Будь-яке професійне свято - можливість в черговий раз усвідомити свою причетність до нелегкої, але настільки улюбленої справи, згадати про подоланих труднощах і порадіти досягнутими результатами.

Але безумовно, коли в основі професійної діяльності лежать принципи верховенства права та дотримання законності, а захист прав, інтересів і свобод є першочерговим пріоритетом життя - ми сміливо можемо заявити: юрист - це не професія, а покликання.

Одеська правова школа внесла свій чималий внесок в цю ініціативу, і тепер існує таке світле свято, яке об'єднує всіх юристів: співробітників юстиції та служб безпеки, суддів, працівників адвокатури та нотаріату, правозахисників і вчених.

 «Ми стояли у джерел впровадження цього свята, яке об'єднує всіх юристів. Це було в далекому 1997 році, коли ми переконували Президента України- Леоніда Даниловича Кучму, що давайте зробимо одне професійне свято, яке об'єднає і адвокатів, і суддів, і прокурорів, і слідчих, і нотаріусув - всіх, в один день. Зупинилися на даті - 8 жовтня. Я пишаюся, що ми тоді, в свій час, переконали Президента, це і Союз юристів України, Міністерство юстиції України та багато інших зацікавлених відомств, які підписали відповідне прохання і Президент України підписав відповідний Указ »,

- розповідає Президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

Коріння сьогоднішнього свята сягають далеко вглиб віків: в 1016 році князь Київської Русі Ярослав Мудрий вперше Опублікував звід законів «Русское право», яким регулювалися всі відносини всередині країни. Деякі з них діють і сьогодні. Одеська школа права є наслідницею славних традицій, і сьогодні кожна друга монографія, кожен третій підручник в країні, за якими навчаються ті, хто вибрав справою свого життя юриспруденцію, виходить зі стін Національного університету «Одеська юридична академія».

Одеська юридична школа є провідною в країні, і тому саме сюди злетілися гості з усієї України: Народний депутат України - Плачков Тетяна Михайлівна, перший заступник Одеської обласної ради – Шкарівський Вадим Миколайович, Т.в.о. керівника апарату Одеської обласної державної адміністрації - Леонідов Олексій Андрійович, Начальник головного управління служби безпеки України в Одеській області - Доровський Віктор Олександрович, голова П'ятого Апеляційному адміністративного суду - Джабурія Олександр Валентинович, начальник Територіального управління державної судової адміністрації України в Одеській області - Лукаш Тарас Валерійович, начальник Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - Дудін Тимофій Миколайович, голова Київського районного суду м.Одеси - Чванкін Сергій Анатолійович, в.о. першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - Возняк Роман Іванович, Начальник управління примусового виконання рішень в Одеській області - Гумуржи Дмитро Миколайович, проректор Одеського державного університету внутрішніх справ - Берназ Павло Васильович, Заступник начальника Управління нотаріату Південного міжрегіонального управління Міністерства юстіціі- начальник центрального відділу з питань нотаріату Управління нотаріату - Скакунова Вікторія Володимирівна, Голова Президії Південноукраїнської міжнародної колегії адвокатів - Степанян Рубен Едуардович, Президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, президент Національної Федерації грепплінгу, заслужений працівник фізичної культури і спорту, голова громадської організації «Мангуст» - Магомед Магдієв, віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, директор Громадської організації «Мангуст» - Акуленко Тетяна, настоятелька Одеського Архангело-Міхайлівського жіночого монастиря - ігуменя Серафима, Настоятель студентського Храму святого Мучениці Тетяни - отець Євгеній.

«Від більшості юристів і від усіх випускників Національного університету «Одеська юридична академія» хочеться висловити Сергію Васильовичу Ківалову велику подяку за можливість вчитися сьогоднішнім студентам, і за те, що він дав нам такий поштовх у житті, насправді якісний, за підтримку всіх ініціатив . Це спонукало до того, що ми можемо і повинні розвиватися, повинні реалізовувати всі свої ініціативи, тому що це бажання і можливості були закладені саме тут. Сергій Васильович, окремо, особисто від мене, спасибі, за освіту, можливості, за волю, віру і силу духу, тому що це також виховується тут. Бажаю і далі продовжувати розвивати юридичну науку і розвивати університет »,

- висловила слова подяки Народний депутат України Плачкова Тетяна Михайлівна.

«З великим задоволенням отримав можливість бути присутнім на цій урочистій події, яку щорічно організовує шановна людина- Ківалов Сергій Васильович. Хочу привітати всіх студентів, випускників з цим святом, всіх хто пов'язаний з цією професією, вона дуже важлива в нашій країні »,

- привітав зі святом Начальник територіального управління державної судової адміністрації Тарас Лукаш.

Багато з присутніх сьогодні в Актовій залі Національного університету «Одеська юридична академія» отримали нагороди, а потім і самі нагороджували колег. Зокрема, за вагомий внесок у розвиток юридичної науки і освіти членам професорсько-викладацького складу вручили почесні нагороди від Одеської обласної держадміністрації, почесні грамоти Одеської обласної ради, Грамоти Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Почесні відзнаки Ради представників вищих навчальних закладів та наукових установ, ордена Святої мучениці Тетяни ІІ ступеня, посвідчення та нагрудні знаки Почесного члена Спілки юристів України, Почесні грамоти Союзу юристів України та посвідчення.

«Велика кількість співробітників-це випускники кращого вузу - Національного університету« Одеська юридична академія ». Чому? Тому що тут є лідер, який з кожним роком робить академію сильніше, краще. І вона краще не тільки на території нашої країни, а й можемо сказати, що і в Європі це один з кращих навчальних закладів »,

- зазначив голова Київського районного суду м . Одеса Сергій Чванкін.

При проведенні даного заходу були дотримані всі карантинні норми. Завершився урочистий захід святковим концертом, який підготували талановиті студенти Центру культури Національного університету «Одеська юридична академія».