НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Чиновники мерії вимагають негайного виселення студентів з інших міст НУ «ОЮА» з гуртожитків. Більшій частині юнаків і дівчат пропонують роз'їхатися по домівках, а саме в регіони, що знаходяться в так званій «червоній зоні». У Національному університеті «Одеська юридична академія» обурені такою позицією влади, підкреслюючи - ЗВО і його структурні підрозділи підготувалися до боротьби з пандемією ще в березні. Відправляти іногородніх студентів додому в нинішній час - небезпечна і злочинна позиція.

Гуртожиток Національного університету «Одеська юридична академія» - це другий дім для кожного іногороднього студента. Таких у ЗВО - більш 90%. Молоді люди приїхали вчитися в НУ «ОЮА» з усіх куточків країни - з Києва, Ужгорода, Львова, Херсона та інших міст. Університет подбав про те, щоб у студентів були всі необхідні умови, для того щоб вони не тільки отримували якісну освіту європейського рівня, але і відпочивали після навчального процесу. ЗВО має 7 комфортабельних гуртожитків, їх часто називають «студентські готелі». Ось тільки кому-то прийшла ідея на період нової хвилі епідемії в нашій країні закрити гуртожитку вузу і відправити студентів по домівках. Рідні місця багатьох з них - червоні зони на епідеміологічної карті нашої країни.

Студенти на сьогоднішній день обурені тим, що відбувається в нашому місті. Обурені тим, що міська влада в особі мера і інших політичних діячів намагається різними способами нас провокувати і виселити з гуртожитків з прекрасними умовами.

 - каже Карина Лукащук, голова Студентської ради Національного університету «Одеська юридична акадмія».

Постанова Кабміну, яка стосується навчального процесу в закладах вищої освіти, носить рекомендаційний характер. На відміну від місцевої влади, в НУ «ОЮА» з розумінням поставилися до ситуації.

 

Абсолютна більшість студентів негативно ставляться до введення карантину і тим більше до можливості виселення з гуртожитку. І це пов'язано з тим, що частина студентів, яка проживає в гуртожитку, має місце проживання в тих містах чи тих областях, які занесені в червону зону. І було б нерозумно виселяти їх з гуртожитку і відправляти додому.

 - вважає Андрій Неугодніков, декан факультету міжнародно-правових відносин.

Студенти підтверджують ці слова: ніхто не хоче їхати додому. «Поки є можливість навчатися в університеті, упускати цей шанс не будемо», - кажуть майбутні юристи, політологи, соціологи, психологи, IT-фахівці, філологи та журналісти. В університеті дотримуються всіх карантинних вимог - студенти, викладачі та співробітники забезпечені засобами індивідуального захисту - масками, на вході в усі навчальні корпуси та гуртожитки в обов'язковому порядку присутні антисептики, в аудиторіях регулярно працюють кварцові лампи в період змін між лекціями і семінарами, а також дотримується соціальна дистанція. Повертатися в червону зону і піддавати своє життя і здоров'я своїх рідних на небезпеку - абсолютно ніхто не горить бажанням.

Особисто у мене червона зона, доїхати додому дуже проблемно, треба робити пересадки, об'їжджати іншими містами. Знову ж потім дуже проблемно виїхати з дому. Тому якщо навчання вже почалося і ще є можливість я хотів би максимально довго залишатися в Одесі і перебувати тут.

 - ділиться Гліб, староста гуртожитку №9 університету.

Я вважаю, що все-таки потрібно залишитися в гуртожитку, тому що я з Львівської області, яка знаходиться приблизно 60-70 км від Тернопільській області. А сьогодні Тернопільська область - це червона зона.

 - каже Ірина, яка мешкає в гуртожитку №4.

У соцмережах недавно з'явилися фейкова новина з приводу того, що в НУ «ОЮА» нібито стався спалах коронавирусу. Керівництво та адміністрація вузу спростували недостовірну інформацію.  

І ось в такий агонії міська влада намагається виселяти студентів, незважаючи на те, що багатьом з цих студентів нікуди повертатися, багато сиріт, у кого-то батьки закордоном. Багато, які знаходяться і проживають в гуртожитках, проживають в червоних зонах, де навіть банально не зупиняються потяги. А відстоюючи свої меркантильні політичні інтереси міська влада хоче повісити замок на гуртожитках і всіх цих студентів вигнати на вулицю. Але у цих студентів немає можливості проживати в інших місцях, де вони заробляють стільки грошей, скільки заробляють наші чиновники сьогодні щоб знімати і жити в готелях.

 - каже Денис Колодін, декан факультету цивільної та господарської юстиції НУ «ОЮА».

Температурний скринінг безконтактними термометрами, використання антисептиків, масковий режим - всіх цих правил дотримуються студенти Національного університету «Одеська юридична академія» та поза навчальними корпусами. У студентських гуртожитках персонал ретельно стежить за тим, як ці правила безпеки та карантинні заходи виконують студенти.

У навчальному корпусі на вході і тут на вахті гуртожитку у кожного студента вимірюється температура. Ви бачите тут постійно йде обробка дверних ручок і всіх поверхонь антисептиком, і кожні три години вологе прибирання дезінфікуючими засобами. Тобто, все, що необхідно, робиться! І студенти самі розуміють, що це реальність нашого дня.

 - каже Галина Чанишева, декан соціально-правового факультету НУ «ОЮА».

Протягом усього періоду навчання студенти дотримуються всіх вимог, проводяться санітарні обробки в гуртожитках та навчальних корпусах, у нас створено Центр по боротьбі з коронавірусом.

 - каже Олег Тодощак, декан судово-адміністративного факультету університету.

У разі виявлення студентів, у яких буде підтверджено COVID-19, в кожному гуртожитку є кімната самоізоляції до моменту прибуття карети швидкої допомоги. Далі медики діють згідно з положенням, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України.

Нагадаємо, в той час, коли міська влада демонструвала цілковиту неготовність до боротьби з недугою і забезпечення безпеки одеситів, ще на початку пандемії з ініціативи Президента Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету Сергія Ківалова був створений Центр боротьби з епідеміями, протидії коронавирусу і захисту від пандемії COVID-19. Аудиторії Одеського медінституту Міжнародного гуманітарного університету в лічені тижні були переобладнані в палати інтенсивної терапії. Закуплено 15 000 тестів для виявлення коронавирусної інфекції і антитіл до захворювання. Всі студенти та викладачі проходять безкоштовне тестування. У разі необхідності може бути розгорнуто польовий госпіталь на базі спорткомплексу НУ «ОЮА», куди підведені всі необхідні комунікації.