НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Чим менше часу залишається до місцевих виборів, тим частіше різні політичні сили починають влаштовувати провокації. У соціальних мережах з'явилося вірусне відео, де невідомі, видаючи себе за студентів Національного університету «Одеська юридична академія», говорили, що студенти і викладачі університету хворіють на коронавірус, але через вибори їх нібито примусово змушують відвідувати заняття і не відпускають додому.

Крім того, купка проплачених провокаторів прийшли під стіни ЗВО і гуртожитки і пропонували гроші студентам, щоб ті підтвердили неправдиві свідчення про те, що нібито ситуація з коронавірусом в університетах є проблемною.

У свою чергу керівництво і адміністрація університету спростували фейкову інформацію.

Сьогодні йде величезна кількість провокацій. Саме проти Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету. Розповідають про те, що виявляється у нас центр поширення інфекції. Напевно, активісти і проплачені журналісти забули про те, що саме наші університети стали локомотивом боротьби з коронавірусом в місті Одеса та Одеській області. Саме на базі НУ «ОЮА» спільно з клінікою Міжнародного гуманітарного університету був створений Центр боротьби з коронавірусом і сьогодні на базі клініки обладнані найсучасніші палати. Я хочу підкреслити, що лекції у нас проходять в дистанційному режимі, але самі студенти багато в чому виявили бажання проходити семінарські заняття саме в аудиторіях, щоб одержати не фейкову, а справжню освіту.

 - каже голова Первинної профспілкової організації Національного університету «Одеська юридична академія» Валентин Федоров.

У відео, яке записав нібито студент НУ «ОЮА», за ректора ЗВО  він видає зовсім іншу особу, що підтверджує упередженість і неправдивість даного звернення. Хоча і ректор Міжнародного гуманітарного університету Костянтин Громовенко, який помилково був названий ректором Національного університету «Одеська юридична академія», запевняє, що в Міжнародному гуманітарному університеті дотримані всі заходи щодо обмеження поширення коронавирусної інфекції. Більш того ректор спростував інформацію про те, що він захворів COVID-19, як про це заявляли останнім часом.

Напередодні місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня, розганяється в засобах масової інформації, телеграм каналах і різних соцмережах інформація про те, що в Міжнародному гуманітарному університеті виявлено коронавірус і адміністрація університету приховує виявлені факти. Ви бачите, що ректор МГУ здоровий, я перебуваю на робочому місці, працюю з викладачами, студентами і ніяких проблем на щастя не маю. І хотілося б мені відзначити, що на цій темі спекулювати не треба. Міжнародний гуманітарний університет знаходиться на змішаній формі навчання, в тому вигляді, в якому рекомендовано міністром і Міністерством освіти і науки України, більш того, сам міністр особисто говорив, що студентів не мають права примусово виселити з гуртожитків.

 - пояснює Костянтин Громовенка, ректор Міжнародного гуманітарного університету.

Проректор з науково-медичної роботи Міжнародного гуманітарного університету, зазначає, що два провідних ЗВО країни з початку пандемії обладнані всім необхідним і готові протидіяти коронавірусу. В обох університетах дотримуються жорстких карантинних правил. На вході до університетів в кожному корпусі та гуртожитках, студентам вимірюють температуру безконтактними термометрами, є санітайзер з антисептиком, застосовуються кварцові лампи в аудиторіях і приміщеннях. Колектив Вищого об'єднаного професійно-технічного училища сфери послуг НУ «ОЮА» своїми силами відшиває більше 200 масок в день, використовуючи матеріал, закуплений університетом, тому всі студенти забезпечені засобами індивідуального захисту. У разі виявлення студента з симптомами Ковід-19 йому буде надана кваліфікована медична допомога, адже поки місто вирішувало як протистояти недузі, в університетах було відкрито Центр боротьби з епідеміями, протидії коронавірусу і захисту від пандемії Ковід-19. Аудиторії Одеського медінституту Міжнародного гуманітарного університету в лічені тижні були переобладнані в палати інтенсивної терапії. Закуплено 15 000 тестів для виявлення коронавирусної інфекції і антитіл до захворювання. Всі студенти та викладачі проходять безкоштовне тестування. У разі необхідності може бути розгорнуто польовий госпіталь на базі спортивного комплексу НУ «ОЮА», куди підведені всі необхідні комунікації.

Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет - це єдині навчальні заклади в місті, які мають цілком самостійну автономну медичну службу. Наша медична клініка, яка працює повністю як студентська поліклініка, забезпечує медичний супровід як студентів, і так викладачів. Всі наші студенти і викладачі при найменшій підозрі на якісь ознаки коронавирусної інфекції проходять тестування. Або це тестування швидкими тестами або ми проводимо безкоштовне ПЛР-тестування всім нашим студентам і викладачам, які мають перші ознаки захворювання.

 - каже проректор з науково-медичної роботи Міжнародного гуманітарного університету В'ячеслав Полясний.

У Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулися збори Студентської ради, де обговорювалися питання протидії поширенню фейкових новин. Перш за все голови студентських рад різних факультетів одноголосно підтримали меседж, що студенти університету не бажають переходити на дистанційне навчання, адже всім потрібна якісна освіта, і немає потреби йти на карантин, тому, що всі заходи з протидії поширення коронавирусу ефективно налагоджені і працюють в повному обсязі .

У соціальних мережах зараз поширюється відео, так званого нашого студента 3 курсу, де він звертається до одеситів і розповідає, що нас змушують ходити на пари, що у нас не вводять дистанційну форму навчання, що у нас половина студентів і викладачів вже перехворіли. Сьогоднішня влада будь-яким чином намагається нас очорнити. Я розчарована діяльністю сьогоднішньої влади і вдячна нашому керівництву, яке нас завжди підтримує і створює комфортні умови для того, щоб ми себе почували захищеними і не переживали за своє здоров'я.

 - розповідає Карина Лукащук, голова Студентської ради університету.

Я можу сказати від усього студентства свого факультету, що студенти зовсім не хочуть їхати додому, переходити на дистанційне навчання з денного, виїжджати з гуртожитків. У зв'язку з тим, що багато міст потрапили в червону зону, у деяких студентів немає елементарної можливості повернутися додому.

 - каже Анастасія Рутковська, студентка факультету міжнародно-правових відносин НУ «ОЮА».

У гуртожитках проводять всі санітарно-епідеміологічні заходи. При вході в гуртожиток вимірюють температуру, вхід здійснюється в масках. Студенти проти того, щоб переходити на дистанційне навчання! Також студенти нашого гуртожитку та університету можуть отримати безкоштовну лікарську кваліфіковану допомогу, здати тест на COVID-19, якщо потрібно.

 - вважає Тарас Понурко, староста гуртожитку «Феміда».

Ті студенти, які зверталися до мене, звертаються безпосередньо з питанням, чи залишать нас, тобто всі хочуть залишатися на місцях, всі хочуть живого спілкування, всі хочуть бути в соціумі і обмінюватися інформацією наживо, а не через монітор.

 - каже Катерина Елькнер, студентка факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія».

Перш за все хотілося б відзначити, що традиційне навчання, є незамінним. Навчання в аудиторії набагато ефективніше, ніж навчання в візуальному просторі, дистанційне навчання. Під час нормальних занять студенти ведуть активний діалог в аудиторіях, вони можуть дискутувати на різні теми, розкривати різні питання. В онлайн це неможливо!

 - заявляє Ангеліна, студентка факультету цивільної та господарської юстиції університету.

У Національному університеті «Одеська юридична академія» та Міжнародному гуманітарному університеті триває навчальний процес з урахуванням всіх рекомендацій Міністерства освіти і науки України. У Національному університеті «Одеська юридична академія» закликають не реагувати на подібні фейки, які ще будуть поширювати політичні опоненти президента ЗВО Сергія Ківалова в період передвиборної гонки.