НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Факультет кібербезпеки та інформаційних технологій Національного університету «Одеська юридична академія» продовжує нарощувати освітній потенціал. Президент ЗВО, академік Сергій Ківалов спільно з заступником Міністра освіти і науки України Ігорем Гарбаруком урочисто відкрили Лабораторію робототехніки та інформаційних технологій і Спеціалізовану лабораторію «KeepSolid».

Національний університет «Одеська юридична академія» є одним з небагатьох державних ЗВО країни, керівництво якого приділяє особливу увагу матеріально-технічному забезпеченню і умовам навчання студентів.

Чотири роки тому з ініціативи президента ЗВО Сергія Ківалова в університеті було створено новий факультет - кібербезпеки та інформаційних технологій, де ведеться підготовка фахівців найпопулярніших і затребуваних професій. З роботою факультету під час свого робочого візиту до Одеси ознайомився заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук. Напередодні делегація з Міністерства побувала з екскурсією в головному навчальному корпусі, де розташовані наукова бібліотека, а також Музей рідкісних видань і Музей зброї.

«Те, що Одеська юридична академія також займається питаннями кібербезпеки, це показник того, що навчальний заклад дуже професійно продумано, і розвивається системно. Дійсно, потрібно більше інтегруватися в глобальні технології, глобальний світ, тобто, співпрацювати з великими компаніями. Також тішить і те, що вуз віддає перевагу саме національним технологіям, таким чином, ми розвиваємо і піднімаємо свої українські технології »,

 - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

Відзначимо, що створення нового факультету передувало відкриття Центру кібербезпеки та інформаційних технологій, а також IT-центру. Аудиторії обладнані більш ніж п'ятьмастами комп'ютерами, що на сьогодні є базою для підготовки за спеціальностями «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека» і «Комп'ютерні науки».

Президент університету Сергій Ківалов і декан факультету кібербезпеки та інформаційних технологій Олег Дикий провели для київських гостей екскурсію по навчальному корпусу. Кожна аудиторія факультету оснащена найкращим технічним обладнанням. Тут готують фахівців у сфері IT, тому кожне робоче місце повинно мати свій окремий комп'ютер. Також Ігор Гарбарук разом з Сергієм Ківаловим взяли участь в урочистому відкритті нової Лабораторії робототехніки та інформаційних технологій, розташованої на базі факультету. Тут студенти будуть відточувати свої навички в 3D-моделюванні, створенні роботів, а також створення та функціонування комплексних систем захисту інформації на основі лабораторії робототехніки. Дороге обладнання, яким оснащена лабораторія, вимагає певних заходів безпеки, тому приміщення обладнане спеціальною системою пропуску за безконтактними картками, яка ідентифікує всіх відвідувачів, відправляючи відповідне повідомлення на телефон відповідальним за доступ. Надалі майбутні фахівці з кібербезпеки планують розробити систему фіксації за допомогою розпізнавання осіб.

«У нас дуже багато нових планів, нових проектів, зокрема, з використанням 3D-моделювання. Це ніша, яка зараз потребує фахівців. Разом з тим, нашим ключовим напрямком залишається кібербезпека, який ми розвиваємо. Ми залучаємо фахівців і в такому симбіозі можемо дійсно готувати справжніх професіоналів, які будуть затребувані. Ми орієнтуємося на компетентність і результат навчання, щоб на виході студент міг прийти і вміти робити свою роботу »,

 - зазначив декан факультету кібербезпеки та інформаційних технологій Олег Дикий.

Важливою складовою процесу навчання є набуття практичного досвіду. Університет співпрацює з багатьма державними органами і приватними компаніями, в яких студенти мають можливість проходити практику.

У студентів і випускників факультету кібербезпеки та інформаційних технологій, як в потенційних співробітників сьогодні зацікавлені в Міністерстві інфраструктури України, де створено Центр цифровізації і кібербезпеки, а також в Департаменті кіберполіції Національної поліції України та міжнародних IT-компаніях. Про це свідчать відповідні договори про співпрацю.

«Ми давно співпрацюємо з Одеською юридичною академією. Студенти, які тут навчаються, приходять до нас на практику. Ми навчаємо не тільки теорії, але показуємо реальні приклади, які є злочини, які можуть бути ситуації, вони в це вникають, отримують якийсь досвід, питають, задають питання, вивчають »,

 - зазначив заступник начальника управління протидії кіберзлочинності в Одеській області В'ячеслав Куліуш.

Також урочисто було відкрито ще одну лабораторію, створену спільно з партнерами університету - провідною IT-компанією «KeepSolid». Тут під керівництвом фахівців студенти зможуть створювати програмні продукти, які існують на реальному ринку.

«Ми дуже раді, що у нас так динамічно, буквально за кілька місяців вийшло відкрити цю лабораторію. Я дуже вдячний Національному університету «Одеська юридична академія» за безпосередню участь в її створенні, тому що в інших місцях нам доводилося все робити самим - і стелі, і підлоги стелити, а тут - ми тільки надали техніку. Це комп'ютери Mac, які дозволять робити якісь міжплатформенні продукти, затребувані на ринку. Плюс, спілкуючись з нашими співробітниками, приходячи до нас на практику, студенти дізнаються, що таке справжня робота, чим вона відрізняється просто від знань, які даються в вузах, як ці знання, потім реально застосовувати на практиці »,

 - зазначив фінансовий директор компанії «KeepSolid» Олег Бочарников.

Практичні і затребувані продукти студенти факультету кібербезпеки та інформаційних технологій створюють вже сьогодні. Так, на факультеті була розроблена автоматизована система управління дистанційним режимом навчання, яка полегшує роботу і студентам, і викладачеві. Також, на початку карантину на базі факультету спільно з департаментом кіберполіції був створений відкритий відеокурс з кібербезпеки, щоб підвищити грамотність населення в сфері IT-технологій. На сьогодні курс отримав близько двох тисяч переглядів, також 150 слухачів, в число яких увійшли навіть співробітники НАБУ, після проходження тестування отримали відповідні сертифікати про проходження курсу.

Лабораторія інформаційних технологій ЗВО розробила першу в Україні програму, яка дозволяє ознайомиться з розкладом лекцій і орієнтуватися в навчальному кампусі. Також створено унікальний чат-бот - головний помічник викладачів і студентів, який допомагає ознайомитись з усіма навчальними матеріалами та подивитися лекції з тієї чи іншої дисципліни. Крім того, на початку цього року, в зв'язку з пандемією коронавірусу і неможливістю проведення днів відкритих дверей в звичному режимі, Національний університет «Одеська юридична академія» спільно з компанією Google презентувала віртуальний 3D-тур по ЗВО. Прогулятися по студентському кампусу, подивитися аудиторії і познайомитися з матеріально-технічною базою вузу стало можливим, не виходячи з дому. Відвідати університет в онлайн-режимі можна з будь-якого пристрою, зайшовши на офіційний сайт Національного університету «Одеська юридична академія».

«Ми є державним вищим навчальним закладом, і у нас є замовлення на таких фахівців, в той же час є і бізнес, який сьогодні також зацікавлений в висококласних кадрах. Випускників факультету кібербезпеки та інформаційних технологій готові брати в Департамент кіберполіції, Міністерство оборони, Міністерство інфраструктури України. Хороші фахівці затребувані скрізь. Якби бізнес не бачив перспективи в майбутньому, навряд чи б вони вкладали в це кошти. Таке з'єднання вузу з бізнесом дозволяє нам здійснювати підготовку справжніх професіоналів своєї справи і найголовніше - працевлаштовувати випускників університету »,

 - зазначив Сергій Ківалов.

Заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук також упевнений, що забезпечувати роботою своїх випускників - є головним завданням освітньої галузі.

«У цьому випадку ми бачимо результат співпраці реального сектора економіки, бізнес-компаній і навчальних закладів. У цій співпраці виникає найголовніше - у бізнесу є можливість формувати замовлення на певну кількість фахівців, на певну якість, практичні навички і знання новітніх технологій, відповідно, саме в цьому і є золота середина взаємодії бізнесу та освітньої сфери. Я вважаю, що економіка країни розвиватися тільки тоді, коли освіта працює разом з компаніями, і цей вуз дійсно є найкращим прикладом того, як це відбувається в реальному житті »,

 - підсумував Ігор Грабарук.

Нагадаємо, що раніше факультет кібербезпеки та інформаційних технологій Національного університету «Одеська юридична академія» підписав договір про співпрацю ще з однією провідною європейською технологічною компанією «Infomir» - першою в Україні компанією, яка займається 3D виробництвом в промисловому масштабі.

Факультет кібербезпеки та інформаційних технологій Національного університету «Одеська юридична академія» є одним з кращих в країні по підготовці фахівців в даній сфері. На базі факультету проводяться конференції з інформаційної безпеки, де обговорюються актуальні проблеми кіберзахисту і напрямки розвитку галузі за участю не тільки студентів, але і практикуючих фахівців в сфері IT. Сьогодні на факультеті кібербезпеки та інформаційних технологій навчаються понад 200 студентів. У цьому навчальному році відбувся перший набір в магістратуру на освітню програму «Аналіз та захист даних». Планується відкриття нової освітньої програми «IT-менеджмент і маркетинг».