УНІВЕРСИТЕТУ

Для професійної підготовки студентів спеціальності 061 "Журналістика" Київський інститут інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» веде активну співпрацю з провідними національними телеканалами, зокрема 5 каналом. Відповідно договору про співробітництво студенти Київського інституту мають можливість стажування на телеканалі, а також отримання безпосередньо практичних навичок журналістської діяльності у ході безпосередньої участі в ефірах, написанні репортажів тощо.

Перша серйозна робота за участі студентів-другокурсників вдало статувала у телевізійному ефірі одного з всеукраїнських телеканалів. Так, студенка другого курсу Київського інституту інтелектуальної власності та права - Валерія Мартиненко стала ведучою проєкту «Срібний Вік», що 11 грудня о 15.30 стартує на 5 каналі. Ця програма відтворює реальність життя літніх людей в Україні і доводить що незалежно від статків чи ситуацій – у будь-якому віці себе можна вдало реалізувати і жити щасливо. Базується вона на реальних історіях і не має аналогів на українському телебаченні. У ній є рубрики з новинами, порадами, історіями про життя та реалізацію літніх людей у Європейських країнах. У створенні програми задіяна творча команда, це близько 10-ти , співробітників 5 каналу. Курує їхню роботу: автор та режисер проєкту, Алла Білякова, викладач спеціальності 061 "Журналістика" Київського інституту інтелектуальної власності та права.

«Валерія Мартиненко, це представник нової генерації, це «нова кров» на телебаченні, яке дуже швидко зараз молодіє. ЇЇ участь у проєкті дозволила реалізувати задум контрастної подачі: де 18-літня ведуча бере інтерв’ю у 85-ти річних людей. Це викликає у глядача додаткові емоції про швидку плинність часу та його безповоротність», - так відгукується про свою підопічну викладач, журналіст Алла Білякова.

Програма «Срібний Вік» передбачає щотижневе залучення студентів до виробництва телевізійного медіаконтенту. В апаратних, студійних комплексах, ньюз-румах вони відточують теоретичні знання отримані у нашому Виші. До речі, викладання теорії теж ведуть кореспонденти з 10 річним досвідом роботи. Нещодавно до їхніх рядів долучився Вячеслав Буткалюк, ведучий та журналіст з 20 річним досвідом телевізійної роботи. Останнім часом він має авторський проєкт на платформі «Обозрєватєль». Співпраця 5 каналу та Інституту триває два роки, з моменту започаткування спеціальності. Це дозволило залучити до викладання кореспондентів з практичним досвідом роботи та мати реальну платформу для їхнього практичного стажування. Наразі 5 канал входить до 10-тки топових Всеукраїнських інформаційних телеканалів.

Президент Національного університету «Одеська юридична академія» академік Сергій Ківалов та директор Київського інституту інтелектуальної власності і права НУ «ОЮА», д.ю.н. Василь Фелик планють розширити базу для підготовки журналістів, у планах підписання ще кількох медійних контрактів.