НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Вступна кампанія - 2021 таїть в собі чимало новинок і сюрпризів: електронні кабінети, електронні заяви, електронні підписи.

Ось і традиційний День відкритих дверей, на якому абітурієнти можуть ближче познайомитися з діяльністю університету та по-справжньому зануритися в його атмосферу, проходить не зовсім традиційно. Днями престижний факультет адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» запросив до себе випускників шкіл і всіх, хто планує в цьому році вступ до вузу. Сьогодні це провідний центр підготовки потенційних адвокатських кадрів в Україні. Познайомитися з процесом навчання в ньому, заглянути в його аудиторії, бібліотечні та музейні зали, почути з перших вуст про переваги, які дає цей вуз своїм студентам, міг кожен бажаючий, навіть не виходячи з дому.

Особливість Дня відкритих дверей і вступної кампанії-2021 в тому, що розповісти про навчання і життя в університеті можна і потрібно в онлайн-режимі. Такий формат знайомства з факультетом виявився дуже ефективний. Він надав можливість абітурієнтам в умовах карантину побачити, як і чим живе факультет, познайомитися з його викладачами та студентами.

НУ «ОЮА» протягом 20 років здійснює підготовку майбутніх адвокатів на базі спеціалізованого факультету адвокатури. Факультет був створений президентом нашого вузу Сергієм Васильовичем Ківаловим першим в Україні, так що, ми маємо вже свою історію і свій авторитет. Без удаваної скромності можу сказати, що факультет пишається своїм педагогічним складом, який на 90% складається з адвокатів-практиків, суддів, вчених. Це дозволяє нашим студентам судити про норми законодавства не тільки з точки зору теорії, але і практики.

- розповів декан факультету адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» Євген Хижняк.

Проходження студентської практики турбує керівництво вузу і факультету не менше, ніж оптимальні умови для навчання. Адже в подальшому ця серйозна школа в професії дозволяє забезпечувати випускників ВНЗ робочими місцями. Сьогодні факультет адвокатури НУ «ОЮА» є провідною кузнею адвокатських кадрів в Україні. Варто зауважити, що освіта, отримана в стінах цього факультету, дає можливість працювати не тільки в системі адвокатури, але і в органах прокуратури, внутрішніх справ, нотаріату та судах.

Під час таких інтернет-зустрічей керівники і студенти факультету відповідали на важливі для абітурієнтів питання. Найбільш обговорюваною темою стали нові правила вступної кампанії 2021-го року.

«Міністерство освіти і науки України оголосило 2021 рік - роком математики. У зв'язку з цим всі випускники шкіл повинні будуть здавати ДПА (державну підсумкову атестацію) у формі ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) з математики. Тому з ініціативи Президента університету Сергія Васильовича Ківалова у нас створений Консультаційний центр безкоштовної допомоги абітурієнтам. Там надається всебічна допомога, консультації. Ми роз'яснюємо, як подати документи, допомагаємо визначитися з професією і допомагаємо зробити все правильно, щоб в подальшому не було накладок і все пройшло успішно.

- пояснив заступник відповідального секретаря Приймальної комісії Національного університету «Одеська юридична академія» Микола Караман.

Одним з головних показників результату роботи факультету є рівень працевлаштування студентів. Підготовка студентів факультету адвокатури дозволяє їм бути конкурентоспроможними фахівцями на ринку праці і працювати в кращих юридичних компаніях і об'єднаннях, на різних посадах в органах державної влади і місцевого самоврядування, в правоохоронних органах. Ось, що розповів декан факультету адвокатури Євген Хижняк:

«Ми даємо нашим студентам ту базу, яка дозволяє їм не просто отримати диплом, а опанувати повною мірою теоретичними і практичними знаннями і тонкощами нашої професії. На базі П'ятого апеляційного адміністративного суду Одеси нами відкрито філію кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури НУ «ОЮА», де студенти роблять перші кроки в професії. Починаючи з 3 курсу, з ініціативи Президента вузу Сергія Ківалова, для працюючих за фахом студентів надається індивідуальний графік навчання. Майбутні адвокати мають можливість поєднувати теоретичну підготовку і роботу по своїй професійній спрямованості. Ми проводимо ярмарки вакансій, на яких роботодавці ведуть співбесіди зі студентами. Та й самі сприяємо їх працевлаштуванню. Вуз підписав Меморандум про співпрацю з Національною асоціацією адвокатів України, що забезпечило для студентів і випускників велику базу для практики і працевлаштування.

Університетська спільнота підготувала до Дня відкритих дверей насичену програму для випускників шкіл, щоб всі бажаючі відчули, як це - бути частиною одного з провідних університетів країни. Після закінчення факультету адвокатури у його випускників на все життя залишаються яскраві спогади. Адже крім навчання у студентів цього вузу ще й активне студентське життя.

Про причини вступу на факультет адвокатури НУ «ОЮА» розповів студент 1 курсу магістратури Роман Щербатий:

«Як на мене, факультет адвокатури НУ «ОЮА» - це певний освітній трамплін, завдяки якому студенти мають можливість розвиватися і будувати свій кар'єрний шлях у подальше майбутнє. Студентське життя в нашому вузі дуже багатогранна і цікава. У нас на факультеті працює Студрада, членом якої я є, і профспілковий актив, який займається організацією різноманітних заходів, конкурсів, змагань, квестів тощо».

До слова, Національний університет «Одеська юридична академія» має власні сучасні спортивні комплекси, на базі яких у студентів є прекрасна можливість займатися улюбленим видом спорту абсолютно безкоштовно. Є прекрасний Центр культури, де можна розвивати свої творчі здібності. А студентки факультету щорічно виявляють себе як активні учасниці конкурсу краси і талантів «Міс Академія».