НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Як зрозуміти, що ти зробив правильний вибір майбутньої професії? Які якості потрібно в собі виховати? Як досягти професійних висот?

На ці та інші питання сподіваються отримати відповідь учасники Школи юного адвоката, яка почала свою діяльність в Національному університеті «Одеська юридична академія».

Навчання стартувало в березні. Як розповів декан факультету адвокатури НУ «ОЮА» Євген Хижняк, це унікальний проект, який запропонував і впровадив президент університету Сергій Ківалов, який сам є чинним адвокатом.

Учнів Школи юного адвоката очікує цікава і насичена програма. Вони будуть учасниками судового засідання, де зможуть себе спробувати в різних іпостасях: адвоката, прокурора, судді. Буде розіграно цілу судову справу, в результаті якої буде винесено об'єктивне справедливе і законне рішення. Учасники також чекають майстер-класи з ораторського мистецтва, етики та етикету і навіть по дрес-коду адвоката - як повинен виглядати майбутній адвокат і юрист.

Лекції, тренінги та майстер-класи для абітурієнтів, учнів і студентів ведуть досвідчені викладачі та адвокати-практики.

Програма розрахована на тиждень, протягом якої молоді люди занурюються в неповторну атмосферу знань, знайомляться ближче з факультетом адвокатури.

У перший день занять Школи юного адвоката для учасників була проведена екскурсія по Національному університету «Одеська юридична академія». Подорож по університету почалося з Музею рідкісної книги. Діти побували також в Музеї зброї, бойовому і пневматичному тирі. Учасникам проекту показали і Центр тестування на поліграфі. Він обладнаний двома сучасними детекторами брехні, один з яких - п'ятиканальний детектор останньої моделі компанії «Axiton», який задіяний в роботі стратегічних об'єктів Пентагону. До речі, в НУ «ОЮА» заняття на поліграфі включені в навчальну програму.

Учениця Юридичного ліцею Сабіна Доценко дуже рада, що стала учасницею Школи юного адвоката. Адже в майбутньому дівчина хоче розвиватися в цьому напрямку, і їй важливо дізнатися щось нове про адвокатуру.

А Любов Сахарова - студентка 3-го курсу Юридичного фахового коледжу, і у неї вже є певні плани, пов'язані з продовженням навчання:

Я дуже зацікавилася програмою Школи юного адвоката. Вона дає широкий спектр можливостей. Мені цікаво отримати тут  нові знання, адже я розумію, що в іншому місці я їх не отримаю.

Програму для учасників Школи юних адвокатів формували за принципом: більше практики і менше теорії. Адже головна мета цього проекту для молоді - дати можливість зануритися з головою в професію адвоката. Серед учасників Школи - абітурієнти, учні Юридичного ліцею, учні Юридичного професійного коледжу НУ «ОЮА» та студенти першого курсу НУ «ОЮА».

Ця програма об'єднує представників трьох освітніх сфер, можна так сказати. І кожен може почерпнути щось нове. Якщо ми говоримо про учнів, то вони отримують нові знання, розширюють свій кругозір. Якщо це учні коледжу, то вони деталізують свої знання і знайомляться більш детально з професією адвоката. Ну, а студенти 1 курсу нашого факультету адвокатури, поглиблюють знання, урізноманітнюють навчальні заняття.

 - розповіла заступник декана факультету адвокатури Марина Деменчук.

Чого варта одна тільки лекція в стінах Ради адвокатів Одеської області, яку вів її голова - відомий адвокат Йосип Бронз.

Закони права давнини, починаючи з відомих всім десяти заповідей. Історія адвокатури, перші відомості про її зародження. Судочинство в древній Елладі і Стародавньому Римі. Історія життя великих ораторів Цицерона і Демосфена, які досягли недосяжних вершин в риториці. Історія суду присяжних. Проведення судової реформи в Україні. Ось лише частина тем, порушених І. Бронзом на лекції в Школі юних адвокатів. Говорив відомий адвокат і про етику адвоката. До речі, саме цю дисципліну Йосип Львович викладає в Національному університеті «Одеська юридична академія».

Лекція метра була дуже цікавою. Це справжній екскурс в історію. Йосип Львович розповів про діяльність адвокатів минулого. Не думав, що адвокатура має такі глибокі корені. Він висвітлив і сучасні проблеми вітчизняної адвокатури, які теж важливо знати нам, якщо ми маємо намір пов'язати з цим своє майбутнє життя. Адвокат повинен бути всебічно розвиненою людиною. А для цього потрібно поглиблювати систему навчання.

- Дмитро Грисюк, студент 3 курсу Юридичного фахового коледжу НУ «ОЮА».

Валерія Кравченка - вже студентка першого курсу адвокатури НУ «ОЮА» розповіла:

Вчитися дуже цікаво. Слухати патріарха одеської адвокатури Йосипа Львовича Бронза повчально. Багато що потрібно переосмислити. Розумію, що потрібен багаж знань, необхідно багато читати. Спілкування з професіоналами такого рівня - вкрай корисно для новачків.

А Школа юних адвокатів продовжує дивувати і зацікавлювати своїх учасників цікавою програмою. Що ж, вступна кампанія не за горами. І така інтенсивна і захоплююча навчання може допомогти хлопцям визначитися у виборі майбутньої професії і націлити їх на поглиблене вивчення необхідних дисциплін.

Дар’я Торговицька, голова Студентської ради факультету адвокатури зазначила:

Наше студентське наукове товариство активно розвивається, залучаєдо своїх лав талановитих цілеспрямованих юнаків і дівчат. Ми відкриті для ініціативних студентів і завжди готові прийняти їх в свою велику сім'ю. Сподіваємося, що новий проект - Школа юних адвокатів цьому посприяє. Ми чекаємо у нас нових абітурієнтів, нових студентів і готові зустрітися з ними в наступному навчальному році.

Залишається додати, що факультет адвокатури був відкритий на базі НУ «ОЮА» понад 20 років тому. Особливістю його є те, що більшість викладачів - це практикуючі адвокати. Регулярно факультетом проводяться ярмарки вакансій, на яких студенти знайомляться з потенційними роботодавцями, проходять співбесіди і працевлаштовуються в провідних юридичних компаніях, адвокатських об'єднаннях, органах державної влади і місцевого самоврядування. Майже 100 відсотків студентів і випускників факультету адвокатури працевлаштовані за фахом, і це є однією з вагомих причин надходження до Національного університету «Одеська юридична академія».