НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

В середині березня в Національному університеті «Одеська юридична академія» почалися справжні спортивні змагання за кубок Президента університету Сергія Ківалова. Юнаки та дівчата змагаються в різних видах спорту: баскетбол, волейбол, футбол, футзал і стрільба.

Студентська Спартакіада ​​вже зайняла своє місце в ряду інших змагань, які проходять на спортивних базах НУ «ОЮА». Тут приймають спортсменів високого рівня, міжнародного та всеукраїнського, проводять обласні та міські спортивні заходи.

Підтримки спорту і спортсменів приділяється в цьому ЗВО багато уваги.

Студенти НУ «ОЮА» пишаються, що мають такі спортивні комплекси, і намагаються не підводити свого лідера - Президента університету Сергія Ківалова, досягаючи нових висот і відмінних показників.

Але пандемія вже другий рік змінює звичне активне студентське життя і вносить свої корективи. У минулому році під час проведення традиційної весняної Спартакіади, яку щорічно організовує Первинна профспілкова організація університету, частину програми довелося перенести у зв'язку зі складною епідеміологічною ситуацією в країні і в світі. Цього року хлопці тримали кулаки, і дозвіл на проведення змагань було отримано.

 Глава Первинної профспілкової організації НУ «ОЮА» Валентин Федоров сказав:

НУ «ОЮА» визнаний одним із самих спортивних ЗВО нашої країни - і за кількістю спортсменів, що завойовують перемоги на найпрестижніших всеукраїнських і міжнародних чемпіонатах, і по спортивній інфраструктурі, і по числу проведених заходів. І ми не могли, незважаючи на пандемію, в цьому році втратити цей статус. Завдяки підтримці Президента університету Сергія Васильовича Ківалова вдосконалюється спортивна база нашого університету, щорічно ми проводимо Спартакіаду серед студентів. І бачимо, як наполегливо наші студенти готуються до змагань і беруть в них участь, з якою радістю отримують кубки та медалі. Це все дає можливість хлопцям всебічно розвиватися і реалізовувати себе, із задоволенням проводити своє дозвілля і оздоровлюватися.

Спартакіада ​​розпочалася з змагань з баскетболу. Слідом почалися змагання волейболісток.

В цілому, можу сказати, що ми виступили добре, - зізналася після закінчення гри студентка соціально-правового факультету Валерія Скакунова. - Конкуренти були сильні, але нам вдалося перемогти з рахунком 6:11. Ми дуже добре готувалися. Тренування у нас були два рази в тиждень. Чесно кажучи, було складно, але дуже цікаво. Тут є з ким пограти.

Старший викладач кафедри фізичного виховання університету Жанна Антипова раділа активності студентів більше них самих:

Всі рвуться в бій і мріють про перемогу. Азарт і активну гру учасників підтримують вболівальники. За наших спортсменів прийшли повболівати друзі-однокурсники. Звичайно, сьогодні, як і раніше, складна епідеміологічна ситуація. Тому вболівальників не в такій кількості, як зазвичай. Довелося обмежити їх чисельність.

Студентка факультету цивільної та господарської юстиції НУ «ОЮА» Катя вже три роки грає за збірну факультету та університету:

Ми починали готуватися до змагань з початку семестру. Систематично проводили тренування, наскільки це було можливо. Дійсно, можу сказати, що з року в рік команди стають тільки сильніше за рахунок того, що є, де розвиватися і тренуватися, що нас підтримує в цьому керівництво університету на чолі з Президентом НУ «ОЮА» Сергієм Васильовичем Ківаловим.

Учасники змагань стверджують, що проведення Спартакіади допомагає не тільки тримати себе в хорошій фізичній формі, але піднімає командний дух і ще більше згуртовує колектив.

Те, що в Національному університеті «Одеська юридична академія» спорту приділяється багато уваги, підтверджує і той факт, що два роки поспіль Одеське обласне відділення комітету фізкультури і спорту Міністерства науки і освіти України визнає НУ «ОЮА» найспортивнішим університетом в країні. Адже спортивна база НУ «ОЮА» дозволяє студентам університету не тільки підтримувати себе в хорошій спортивній формі, але і досягати великих висот в спорті. Студенти НУ «ОЮА» завоювали вже більше 100 медалей вищої проби на чемпіонатах Європи та світу з різних видів спорту.

Тепер про результати Спартакіади. У жіночих волейбольних і баскетбольних іграх абсолютним чемпіоном університету став факультет цивільної та господарської юстиції. Друге місце в волейболі зайняв факультет прокуратури та слідства. У баскетболі срібло завоював факультет адвокатури. На третьому місці і в волейболі, і в баскетболі - студенти соціально-правового факультету.

Факультет цивільної та господарської юстиції став лідером і в змаганнях з кульової стрільби. 2 місце дісталося факультету прокуратури та слідства. Бронза - у судово-адміністративного факультету.

Футзал, або міні-футбол, пройшов на базі спортивного комплексу Міжнародної академічної школи «Одеса». І ось як розподілилися місця. Факультет цивільної та господарської юстиції не побажав поступатися першістю і в цей раз. За ним на п'єдестал пошани піднялася команда факультету прокуратури та слідства. 3 місце дісталося судово-адміністративному факультету.

Змагання - це завжди свято. Тренування - це робота. А гра - це емоції. Від бажаючих брати участь в Спартакіаді відбою не було. Це як після онлайн-лекцій повернення до звичних лекцій викликало небачений підйом і стовідсоткову відвідуваність, так само і в спортивних змаганнях. Після пар збірні команди поспішали на тренування. Бажання брати участь і перемагати в них були величезна. Емоції зашкалюють. Це дуже радує.

- розповіла старший викладач кафедри фізичного виховання Олександра Бурцева.

На жаль, як і в минулому році, оголошений локдаун не дозволив завершити студентську Спартакіаду в НУ «ОЮА» і цього разу. Так що, попереду - змагання з чоловічого баскетболу і футболу. Після чого настане урочиста церемонія нагородження переможців - вручення їм кубків і медалей.