НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

У Національному університеті «Одеська юридична академія» на факультеті цивільної та господарської юстиції пройшов ярмарок дисциплін, під час якого студенти могли вибрати цікаві для них предмети на наступний рік навчання. Такий захід пройшло в НУ «ОЮА» вже не вперше з ініціативи Президента університету Сергія Ківалова.

Сьогодні в рамках реалізації положень Болонської конвенції та Закону про вищу освіту України для студентів 2 курсу у нас проходить ярмарок дисциплін. Студенти обирають собі дисципліни для першого семестру 3 курсу. Для другого семестру вони можуть вибрати одну екзаменаційну дисципліну і одну залікову дисципліну. Цей захід сьогодні реалізується з ініціативи Президента університету Сергія Васильовича Ківалова, який активно підтримує таке починання.

- розповідає Денис Колодін, декан факультету цивільної та господарської юстиції НУ «ОЮА».

Подібний захід в першу чергу важливий для здобувчів. Таким чином, кожен студент може побудувати свою власну освітню траєкторію, і для цього в університеті створюється безліч можливостей. Одна з них - вибір дисциплін. Це передбачено в Законі про вищу освіту і прекрасно працює в нашому університеті, де студенти дійсно вибирають той напрямок, який їм цікавіше.

 - каже Галина Ульянова, проректор з навчальної роботи НУ «ОЮА».

Креативно підійшли в даному заходу і викладачі ЗВО. Вони підготували інтерактивні презентації своїх дисциплін, щоб зацікавити якомога більше студентів. Після спілкування з педагогами кожен студент вибрав 5 пріоритетних предметів.

Ви знаєте, я заздрю нашим студентам. Якби таке було 20 років тому, нам було б набагато цікавіше вчитися. Ми самі могли б взяти у власні руки і формувати своє майбутнє. Можливо, воно було б не таким, яким бачили його наші викладачі. Звичайно викладачі, коли формують різні курси, все обмірковують, знають, як краще, і на професійному рівні вибирають потрібні курси для майбутнього юриста, але багато курсів, які зараз пропонують, я б із задоволенням сама послухала. Вони доповнюють, збагачують юриста.

- вважає Неллі Голубєва, завідувач кафедри цивільного процесу НУ «ОЮА».

У подібному підході до навчання багато плюсів. Тому що студент може вибирати для себе зручну траєкторію. Адже буває так - коли він  вступає на 1 курс, він хоче бути, наприклад, нотаріусом. Провчившись рік, зіткнувшись з юриспруденцією, розуміє, що він хоче бути прокурором. І тоді на другому курсі він вибирає для себе зручні дисципліни.

 - пояснює Денис Колодін, декан факультету цивільної та господарської юстиції НУ «ОЮА».

Студенти працюють за новою програмою вже другий рік. Такий підхід лише підкреслює прогресивність Національного університету «Одеська юридична академія», який не просто йде в ногу з часом, а завжди знаходиться на крок попереду.

Я вважаю, що це дуже крута можливість для всіх студентів нашого факультету. Тому що ми вивчаємо на факультеті загальні дисципліни, які потрібні нам для майбутнього, а ось цей ярмарок дисциплін, як він називається, це прекрасна можливість для кожного з нас вибрати чітку спеціалізацію.

 - каже Тетяна Гунчак, студентка 2-го курсу факультету цивільної та господарської юстиції.

Я, наприклад, вибрала нотаріат, так як мені це більше подобається. І я просто не витрачаю свій час на ті дисципліни, які мені не цікаві.

 - зізнається Аміна Гоменюк, студентка 2-го курсу факультету цивільної та господарської юстиції.

Ярмарок дисциплін відвідали і студенти Юридичного фахового коледжу. Після закінчення коледжу вони стануть студентами відразу третього курсу Національного університету «Одеська юридична академія», а, отже, також будуть вивчати дисципліни, які виберуть за бажанням.

Взагалі захід дуже цікавий. Саме на 3-му курсі, коли ми сумніваємося, який факультет НУ «ОЮА» обрати після закінчення коледжу, ярмарок дисциплін - дуже важлива для нас подія. Тут ми ближче знайомимося з викладачами ЗВО і тими дисциплінами, які вони викладають. І вже потім вирішимо для себе, куди саме ми будемо поступати.

 - ділиться Уляна Маймескул, студентка 3-го курсу юридичного коледжу.

Саме за такою програмою, як вибір дисциплін за власним розсудом - майбутнє. Як показує практика, отримавши глибокі знання за фахом, студенти і випускники факультету цивільної та господарської юстиції успішно працевлаштовуються. Високий відсоток працівників Міністерства юстиції України та відомих юридичних компаній - випускники саме Національного університету «Одеська юридична академія». Вибирайте ваше майбутнє вже сьогодні разом з ведучим університетом країни!