УНІВЕРСИТЕТУ

24 березня 2021 року пройшла онлайн-конференція «Ні» гендерному насиллю» . Подію організовано Послами європейської молоді в Україні у партнерстві із Факультетом психології, політології та соціології НУ «ОЮА» та Асоціацією юристок України «ЮрФем».

На конференції було присутньо понад 200 учасників з провідних університетів, представники органів державної влади, громадських організацій. Адже тема конференції є актуальною, протидія гендерному насильству потребує міждисциплінарного підходу та державно-приватного партнерства.

На початку конференції з привітальними словами звернулися: заступниця Міністра внутрішніх справ, голова управління ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів» Катерина Павліченко та декан факультету психології, політології та соціології НУ «ОЮА», доктор політичних наук, професор Яковлев Денис Вікторович.

Пані заступниця міністра відзначила конкретні факти гендерного насильства, закликала учасників конференції до більшої уваги щодо цієї проблеми. Декан факультету психології, політології та соціології відзначив, що не випадково саме НУ «ОЮА» став співорганізатором цієї масштабної події. Адже, саме тут приділяється особлива увага міждисциплінарному синтезу щодо вирішення важливих наукових та суспільних проблем та співпраці науковців, юристів, політологів, соціологів та психологів. Президент НУ «ОЮА», академік Сергій Васильович Ківалов багато уваги приділяє розвитку Університету. Саме завдяки його ініціативі та всебічній підтримці створено найкращу матеріально-технічну базу, відкрито такі спеціальності, як політологія, психологія та соціологія, студенти-психологи беруть участь у тренінгах та семінарах, готуються до надання психологічної підтримки у межах проєкту Юридичної клініки (директор - Шишацька Ю.С.), а студенти-соціологи беруть участь у соціологічних дослідженнях на базі Соціологічної лабораторії.

Серед запрошених спікерок на онлайн дискусії виступили:

- Альона Кривуляк – директорка Департаменту Національних «гарячих ліній» ГО «Ла Страда-Україна»;

- Тамара Бугаєць – юристка, керівниця адвокатського бюро «Тамари Бугаєць», національна експертка проєктів Офісу Ради Європи в Україні, експертка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Міністерства юстиції України, членкиня Асоціації юристок України «ЮрФем»;

- Наталія Терещенко – психологиня, психоаналітик, секретарка Головного Офісу Європейської Асоціації психотерапії, членкиня Австрійського об’єднання психотерапевтів та психотерапевток та Психоаналітичної семінарії Інсбруку, Посолка європейської молоді;

- Анастасія Харченко – дослідниця питань гендерно зумовленого насильства, студентка-політологиня Національного університету «Одеська юридична академія», волонтерка, громадська активістка.

Вікторія Бедан, заступниця декана ФППС, кандидат психологічних наук та керівниця наукової доповіді Анастасії Харченко відзначає:

«Такий масштабний захід став ще одним кроком у професійному розвитку студентів психологів, політологів та соціологів у НУ «ОЮА». Усі бачать, яку увагу приділяє Президент університету, академік С. Ківалов питанням практичної спрямованості навчання та подальшому працевлаштуванню студентів. Цей захід лише підтвердження цього курсу у майбутнє! На факультеті вже укладено низку угод з провідними психологічними організаціями, Всеукраїнськими психологічними асоціаціями, у міжнародному напрямку ми активно співпрацюємо з викладачами Університету Фрейда (Австрія). Щодо доповіді нашої Анастасії Харченко, однієї з кращих студенток факультету, то видно, що вона займає активну громадську позицію. Вона вже не вперше виступає на таких масштабних заходах, справді цікавиться темою свого наукового напрямку. Вона - чудовий приклад міждисциплінарності та гармонічної підготовки на факультеті - являючись студенткою за спеціальністю "Політологія", активно цікавиться психологічною проблематикою. Ми пишаємось нашими студентами!»

В рамках заходу була обговорена всебічна проблематика гендерного насильства: починаючи з теорії і закінчуючи практикою протидії гендерному насильству в Україні. Наголос учасники зробили на міждисциплінарному підході, який поєднує юридичні, психологічні, соціологічні та політологічні дослідження протидії гендерному насильству.