НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Якими якостями повинен володіти успішний адвокат? Як підвищити прибутковість юридичної компанії, орієнтуючись при цьому, перш за все, на інтереси клієнта? На жаль, наявність юридичної освіти і досвід роботи не завжди є запорукою успіху, щоб успішно функціонувати і розвиватися. Для професійного підходу потрібні фахівці з особливим багажем знань.

Саме з цією метою зараз на факультеті адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» запускається нова спеціальність. Вже влітку абітурієнти, які побажали отримати вищу економічну освіту, зможуть обрати для поглибленого вивчення спеціальність за освітньою програмою «Менеджмент юридичного бізнесу».

За роз'ясненнями звертаємося до декана факультету адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» Євгена Хижняка:

- «Менеджмент юридичного бізнесу» - це освітня програма з економічною складовою.

Юридичні послуги, правовий захист громадян та підприємств - це теж своєрідний товар, який треба вміти грамотно просувати. А адвокатам, юристам часом не вистачає економічних знань.

Мало які адвокати, фахівці в галузі юриспруденції добре розбираються в менеджменті. Чи не кожен хороший юрист - хороший бізнесмен, і навпаки, рідкісний менеджер - знавець юриспруденції.

А ми хочемо дати студентам можливість володіти на високому рівні не тільки юридичними, а й економічними знаннями.

Національний університет «Одеська юридична академія» завжди йде в ногу з часом і Президент університету, академік Сергій Васильович Ківалов всіляко підтримує ініціативи, пов'язані з відкриттям нових спеціальностей і все, що пов'язано з розвитком нашого університету.

- Виходить, що сьогодні юридичні компанії відчувають брак таких фахівців?

 - Багато юридичних фірм, керівники адвокатських об'єднань самостійно просувають свій продукт. Але у них немає професійного підходу, немає розуміння розвитку бізнесу, немає розуміння ціноутворення своїх послуг. Вони це роблять на інтуїтивному рівні і програють в багатьох позиціях в менеджменті. А бізнес в кінцевому результаті повинен приносити прибуток.

Нова спеціалізація дозволить готувати фахівців, які будуть відповідати за розвиток, просування і розширення юридичного бізнесу.

Ми будемо давати нашим студентам знання з брендування, просуванню продукту з використанням сучасних технологій продажу юридичних послуг, за допомогою IT засобів. Їх навчать робити правильні презентації, тобто студенти отримають поглиблене розуміння менеджменту в юридичній сфері, знання, які дозволять юридичним компаніям грамотно розвиватися.

- Чи є підручники за новою спеціальністю?

 - Ні, це абсолютно нова спеціалізація. Все в процесі розробки. Зараз ми розробляємо методичні посібники, якими будуть користуватися наші студенти. Повинен сказати, що студентів за такою спеціальністю жоден університет України ще не готує. Ми перші, хто починає готувати таких фахівців для вітчизняного ринку - менеджерів юридичного бізнесу.

- Хто буде вести новий курс?

 - На базі нашого університету є кафедра економіки. Зараз в процесі розробки ряд цікавих спецкурсів, але ми поки не хочемо розкривати всі сюрпризи для майбутніх студентів.

Це пілотний проєкт. І в цьому році ми плануємо набрати за новою спеціальністю тільки одну групу. Кількість місць обмежена. А студентів, які обрали для себе таку спеціалізацію, чекає приємний бонус.

За бажанням вони отримають можливість навчатися паралельно за двома спеціальностями «Право» та «Менеджмент» одночасно і отримають одразу два дипломи.

Тепер у нас два напрямки на факультеті: «Адвокатура та адвокатська діяльність» та «Менеджмент юридичного бізнесу». А у студентів є можливість вибору.