НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Факультет прокуратури та слідства Національного університету «Одеська юридична академія» веде комплексну підготовку висококваліфікованих кадрів для органів прокуратури, кримінальної юстиції, слідчих і правоохоронних органів, інших органів державної влади.

Про особливості навчання на одному з найпрестижніших структурних підрозділів провідного університету країни ми поспілкувалисям з деканом факультету Сергієм Вікторовичем Стародубовим. Доцент кафедри кримінального процесу Сергій Стародубов має чималий досвід роботи в правоохоронних органах, але перейшов працювати в провідний університет країни, чим дуже пишається.

- Отримання класичної юридичної освіти в поєднанні зі спеціальними дисциплінами і навичками дає студентам величезні можливості і переваги по закінченню навчання працювати на різних рівнях державної служби. Президент нашого університету, академік Сергій Васильович Ківалов створив кращі умови, з якими не може зрівнятися жоден інший університет країни. Найсильніший професорсько-викладацький склад і найсучасніша матеріально-технічна та спортивна база дають можливість студентам отримувати якісну освіту європейського рівня.

Як практик я очолював правоохоронні органи, в тому числі курирував кадрові підрозділи, і можу судити про підготовку фахівців. Якщо давати оцінку студентам НУ «ОЮА» та курсантам багатьох відомчих університетів, то підготовка наших студентів на голову вище, ніж у курсантів. Різниця значна. Починаючи з другого курсу бакалаврату, студенти НУ «ОЮА» поглиблено вивчають дисципліни так званого кримінально-правового циклу. У нього входять: кримінальне право і процес, кримінально-виконавче право, криміналістика, кримінологія, теорія доказів, кримінальне право зарубіжних країн.

- Де застосовують свої знання випускники факультету прокуратури та слідства?

- Високий рівень системної підготовки юристів дозволяє випускникам працювати і в системі кримінальної юстиції, і застосовувати отримані знання в інших сферах юриспруденції. Навчальна практика починається з другого курсу. Тут готують не тільки прокурорів, слідчих і працівників Національної поліції. Наші випускники працюють і в Фіскальній службі, Службі безпеки України, НАБУ, Державному бюро розслідувань, Державній кримінально-виконавчій службі України. Університетом укладено договори з усіма правоохоронними органами на проходження виробничої практики з подальшим працевлаштуванням.

- У чому ж секрет успіху НУ «ОЮА»?

- Порівнятися з нашим університетом комусь важко. І за технічним оснащенням, і по впровадженню новітніх ідей, і за якістю професорсько-викладацького складу, і за кількістю докторів і кандидатів наук. Про це добре обізнані абітурієнти України, і не тільки завдяки проведеній профорієнтаційній роботі. Студенти спілкуються один з одним. Таке «сарафанне радіо» швидко оповіщає про якість освіти, рівень підготовки, університетський кампус європейського зразка, зразковий гуртожиток, аудиторії, - яке питання не візьміть, ми на голову вище.

Випускники інших університетів з усіх регіонів України прагнуть потрапити до нас в магістратуру. Вони, маючи ступінь бакалавра, вважали за краще продовжити магістерське навчання саме в НУ "ОЮА".

Інші, рухаючись до своєї мети, обирають інший шлях. Скажімо, школярі після закінчення 9 класів, надходять в Юридичний фаховий коледж НУ «ОЮА», завершують там навчання і йдуть вчитися відразу на третій курс нашого університету. Випускники інших коледжів надходять вчитися на другий курс.

- Які переваги, властиві саме факультету прокуратури та слідства, Ви можете назвати?

- На базі кафедри криміналістики функціонує лабораторія - сертифікований Центр тестування на поліграфі, якого немає не те що ні в одному університеті країни, але і в органах МВС України. Ми стали першим університетом, який впровадив заняття на так званому «детекторі брехні» в навчальний процес. Наш університет має новітнім п'ятиканальним поліграфом самої останньої моделі, який був подарований нам американським виробником, що є постачальником обладнання для Держдепу. Також ми маємо «Автоматичне робоче місце слідчого, детектива і прокурора» - ноу-хау наших викладачів-практиків, що впровадили цю розробку в навчальний процес. Студенти отримують неоціненний практичний досвід, вже в університеті розуміючи, що їм належить робити, приступивши до роботи. А після закінчення університету наші студенти отримують диски з готовою базою. Такі наші розробки не мають аналогів.

Ще одна гордість НУ «ОЮА» - Центр бойової підготовки, в програму навчання якого входить теоретична, практична, стройова підготовка. Гордістю університету є тир, де проходять тренування і змагання зі стрільби з вогнепальної і пневматичної зброї, причому, і юнаків, і дівчат. Це корисна навичка для хлопців, які мають намір служити в правоохоронних органах.

- Якими якостями і навичками повинна володіти людина, що прагне здобути освіту на факультеті прокуратури та слідства?

- Перше - потрібно мати величезне бажання вчитися. І друге - представляти, з чим ти хочеш пов'язати своє життя. Потрібно розуміти, навіщо тобі це потрібно. А то можна провчитися шість років і зрозуміти, що це не твій шлях. Як, власне, в будь-якій професії: вчителя, лікаря або інженера. Справою, якою займаєшся, потрібно любити. У цьому я впевнений як практик. У цьому навчальному році набір першокурсників на факультет прокуратури та слідства склав 150 чоловік. Правила прийому є на офіційному сайті університету. Ми є і в соц. мережах. До нас можна подзвонити і отримати будь-яку консультацію і всю необхідну інформацію.

- Де живуть іногородні студенти? Які умови в студентському гуртожитку і як далеко добиратися до університету?

- Гуртожиток для студентів нашого факультету - «Феміда» знаходиться на вулиці Академічній, за два кроки від головного корпусу. Це найзручніша локація з усіх гуртожитків. Добираючись на заняття, наші студенти не користуються громадським транспортом. Місцями забезпечені 100% студентів. Наші студентські гуртожитки - це, по суті, затишні готелі. У цьому році в «Феміді» був проведений ремонт фасаду, замінено вікна. Замінений теплообмінник, замість застарілого поставили новий. До речі, гуртожиток «Феміда» стало першим, де за програмою «Зелений університет» були встановлені сонячні колектори, за допомогою яких в будівлю круглий рік подається гаряча вода.

- Відомо, що активність ваших студентів не обмежується одним навчанням. Розкажіть детальніше про це.

- Наші студенти - незмінні учасники різних конкурсів і олімпіад. Активну роботу веде наукове товариство молодих вчених, аспірантів і студентів НУ «ОЮА». Правда, в цьому році через карантин багато заходів довелося проводити в онлайн-режимі.

Коли було введено дистанційне навчання, перший час і педагогам, і студентам працювати віддалено було незвично. Потрібно було швидко вирішити багато організаційних питань, освоїти програму конференцій zoom, дисциплінувати студентів. На подив все швидко освоїлися, навіть викладачі старшого віку, і у нас не було проблем. Але як же було радісно всім знову зустрітися. Ми сумуємо за студентами, а вони, уявіть, - за викладачами. Це ясно видно по ідеальній відвідуваності всіх студентів.

- Знаю, що успіхам ваших студентів заздрять і на спортивній арені.

- У нашому університеті поважається здоровий спосіб життя і його невід'ємна складова - заняття спортом. Зараз завершується Спартакіада ​​університету, і студенти нашого факультету показують дуже гарні результати. Змагаються між собою і викладачі.

Розповідаючи про це, Сергій Стародубов дістав зі столу ракетку. Щоб успішно брати участь у змаганнях, потрібно підтримувати себе в хорошій формі. Тому щоранку декан факультету разом зі своїм заступником виходять грати в настільний теніс. Умови для занять спортом в університеті найсприятливіші. Тут є відкритий і критий стадіони, закритий спортзал, велодоріжки, тренажерний комплекс просто неба і закритий великий тренажерний зал. У студентів НУ «ОЮА» широкий спортивний вибір: дзюдо, бокс, бадмінтон, футбол, баскетбол. А нещодавно було укладено договір з Міжнародною академічною школою «Одеса», і тепер студенти і викладачі мають можливість займатися плаванням у великому басейні.

- Багато наших студентів творчо реалізують себе в університетському Центрі культури. Студентка четвертого курсу факультету прокуратури та слідства Юлія Крачун - не тільки майстер спорту, але і чемпіонка Європи зі спортивних танців. Юля прийшла до нас вчитися після закінчення Юридичного професійного коледжу і не втомлюється нас дивувати і радувати. У 2019 вона завоювала титул «Міс Національний університет« Одеська юридична академія ». А зараз Юлія готується до вступу на магістратуру.

- Чула, що щорічно близько третини ваших випускників отримують дипломи з відзнакою.

- У грудні минулого року на факультеті прокуратури та слідства урочисто вручили дипломи. Зі 126 випускників, які отримали заповітні дипломи магістра, 54 були відзначені червоними дипломами. З таким можна з гордістю влаштовуватися на роботу. Але, як правило, наші студенти з другого курсу магістратури вже працевлаштовуються і мають роботу за фахом. Керівництво НУ ОЮА »в цих випадках йде їм назустріч при відвідуванні занять.

Я вважаю, і не без підстави, що у нас найкращий факультет. У нас позитивна динаміка у всьому. Ми прагнемо тільки вгору.