УНІВЕРСИТЕТУ

«Важко, коли з життя йдуть творчі, енергійні, діяльні люди, повні планів і нових ідей. Але смерть непохитна і невблаганна, навіть коли забирає кращих, ще повних сил і вогню.

24 квітня у зв'язку з ускладненнями, що були викликані коронавірусом, пішла з життя Емілія Євдокимова - Почесна громадянка міста Ізмаїла, знакова фігура для всього Придунайського регіону. Все її життя - яскравий приклад служіння людям, улюбленій справі та рідному місту.

Багато років Емілія Миколаївна була науковим співробітником Історичного музею А.В. Суворова. Саме тоді вона почала здійснювати свою мрію - створення в місті художньої галереї. Віддаючи музейній справі свої сили та час, Емілія Євдокимова ретельно збирала твори мистецтва для майбутнього музею. Тільки завдяки її невичерпній енергії, наполегливості та професіоналізму це вдалося здійснити. Багаторічна праця Емілії була винагороджена сповна. У 1987 році в Ізмаїлі відкрилася картинна галерея і через роки вона була перетворена в Обласний центр естетичного виховання.

А потім - нова мета і пошуки шляхів вирішення. Емілія Миколаївна дуже хотіла, щоб в її рідному краї був свій ефірний телеканал. І завдяки зусиллям цієї цілеспрямованої тендітної жінки в 1991 році він з'явився в Ізмаїлі.

Навколо галереї та телеканалу Емілія Євдокимова об'єднала установи культури району: музичні та художні школи, бібліотеки, творчі спілки, студентські молодіжні клуби, вищі й середні навчальні заклади. Спільна діяльність музею і телеканалу завжди активно сприяла естетичному, духовному розвитку жителів регіону. А центром тяжіння цього культурного середовища була харизматична і чарівна жінка.

За свою працю і великий внесок у розвиток культури і мистецтва регіону, за примноження культурної спадщини Емілія Миколаївна Євдокімова двічі отримала почесне звання «Жінка року» і була нагороджена високим званням - Почесний громадянин Ізмаїла.

Ізмаїльчани пам'ятатимуть Емілію Євдокимову як ентузіаста своєї справи, людину віддану своєму місту, краю.

Колектив Національного університету «Одеська юридична академія» глибоко сумує і висловлює щирі співчуття всім рідним і близьким Емілії Миколаївні.

Вічна пам'ять!»

- висловив співчуття почесний громадянин міста Одеси та Одеської області Сергій Ківалов.