НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Судово-адміністративний факультет Національного університету «Одеська юридична академія» - це профільний структурний підрозділ вищого навчального закладу, який здійснює базову підготовку кадрів для судової системи - єдиного і повноважного носія судової влади в нашій країні.

Як відомо, судова влада, нарівні з виконавчою та законодавчою, є однією з гілок влади, згідно зі статтею 6 Конституції України. Судова система в сучасній демократичній державі постійно вдосконалюється. Механізмом реалізації цього процесу виступає судова реформа, яка в нашій країні тільки набирає обертів і у 2021 році має отримати новий вектор розвитку. З успішністю саме судової реформи безпосередньо пов'язаний процес інтеграції України в Європейський Союз і НАТО, курс на який наша країна взяла ще з моменту проголошення незалежності. Це пояснює гостру потребу в освічених і компетентних фахівцях в даній сфері. Саме таких юристів - здатних здійснювати новаторські підходи, оновлювати і реформувати судову систему, готує судово-адміністративний факультет НУ «ОЮА». Сьогодні наш співрозмовник - декан факультету, кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного та фінансового права НУ «ОЮА» Олег Тодощак.

- Олег Володимирович, давайте познайомимо читачів з вашим факультетом ближче. Які кафедри входять в його структуру?

- У структуру факультету входять такі статусні кафедри, як кафедра адміністративного та фінансового права, конституційного права, морського і митного права, права інтелектуальної власності та патентної юстиції. Це означає, що крім базових правових дисциплін, у студента судово-адміністративного факультету є можливість поглиблено вивчати ті дисципліни, які відносяться до вищевказаних кафедр. Такий широкий перелік різноманітних правових сфер - показник високого рівня знань і кваліфікації випускників нашого факультету. Вони можуть здійснювати найрізноманітніші види діяльності: судову, адміністративну, правозахисну, представницьку та інші. А це означає, що їм гарантовано успішне працевлаштування в будь-яких органах, установах і організаціях, незалежно від форм власності, в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Важливо відзначити, що завдяки зусиллям президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Васильовича Ківалова в ЗВО не тільки створена сучасна матеріально-технічна база, яка не має рівних, але і зібраний висококваліфікований професорсько-викладацький склад. Сьогодні тут працюють відомі і висококваліфіковані фахівці: близько 50 кандидатів юридичних наук, 10 докторів юридичних наук та 12 професорів.

- Всі знають, що судово-адміністративний факультет дає студентам дуже потужну базу, на якій потім вони можуть будувати кар'єру у всіх юридичних областях.

- Висока якість бази, яку дає факультет, підтверджує успішна кар'єра його випускників. Серед них судді Верховного суду Сергій Костянтинович Могил, Альберт Анатолійович Езеров, Тетяна Олександрівна Анцупова; доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри морського і митного права НУ «ОЮА» Борис Анатолійович Кормич; кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри конституційного права НУ «ОЮА» Дмитро Сергійович Терлецький та інші.

Такий значний список успішних представників профільних кафедр вказує на високий авторитет факультету, що не може не привертати абітурієнтів. Щороку з усіх куточків країни приїжджає величезна кількість охочих навчатися саме на судово-адміністративному факультеті. Привертає майбутніх студентів також наявність бюджетних місць, що дозволяє навчатися безкоштовно і отримувати стипендію як нагороду за відмінну успішність в навчанні.

- Студенти судово-адміністративного факультету беруть активну участь в міжнародних, всеукраїнських та університетських науково-практичних конференціях, конкурсах, олімпіадах.

- Представники судово-адміністративного факультету займають передові позиції у всьому. Так, наприклад, команда факультету є неодноразовим переможцем академічного брейн-рингу «Знавці Конституції». Студенти судово-адміністративного факультету проявили себе і на Всеукраїнському брейн-рингу «Знавці Конституції» у 2019 році, але вже в складі команди від Alma Mater. У цьому конкурсі, в якому взяли участь дев'ять команд з різних міст України, команда НУ «ОЮА» посіла перше місце.

Варто згадати і перше місце факультету у 2018 році в першому Антикорупційному брейн-рингу з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, організованому Територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро України. Команда судово-адміністративного факультету виявилася абсолютним лідером серед всіх дев'яти представлених команд, набравши найбільшу кількість балів у всіх турах. Заступник голови Територіального управління НАБУ в м. Одеса Олексій Сергійович Нижниченко тоді сказав: «Команда судово-адміністративного факультету здалася мені найпотужнішою ще під час відбору і блискуче довела свою першість у фіналі».

Прикладом лідерських позицій факультету також може стати перемога студентів судово-адміністративного факультету на міжнародному майданчику. У 2015 році в столиці Республіки Білорусь, Мінську, відбувся IV Міжнародний студентський конкурс з міжнародного торгового права і міжнародного арбітражу ICC Lex Mercatoria. Боролися за перемогу понад 15 команд з різних країн світу, однак студенти судово-адміністративного факультету зайняли в конкурсі ICC почесне перше місце. Студентка четвертого курсу судово-адміністративного факультету Владислава Скороход здобула перемогу в номінації «Кращий оратор» і отримала запрошення на стажування у провідній юридичній фірмі Baker & MacKenzie.

- НУ «ОЮА» не випадково офіційно визнаний най спортивнішим закладом країни. Крім того, тут завжди приділяли велику увагу культурному життю молоді.

- Я впевнений, що спорт і добре організоване дозвілля студентів тільки допомагають у навчанні. Що стосується сфери спортивних досягнень, то наш факультет володіє значним списком перемог в заходах з різних видів спорту: футбол, баскетбол, регбі і т. Д. На базі факультету утворена команда Nautilus, яка у 2018 році стала чемпіоном Вищої ліги України з регбі-7. Також підтвердженням першості в спортивному середовищі можуть служити перші місця факультету в Спартакіаді з баскетболу 2020-2021 років і по футзалу 2020 року.

Чимало іменитих спортсменів серед нинішніх студентів факультету - чемпіонів України, майстрів спорту міжнародного класу, переможців міжнародних турнірів. Студентка п'ятого курсу судово-адміністративного факультету Ірина Зарецька на чемпіонаті світу з карате серед кадетів, юніорів та молоді завоювала першість у розділі «куміте» (поєдинки). Це перше золото України на чемпіонатах світу з карате WKF (World Karate Federation).

Студенти судово-адміністративного факультету також гідно представляють його на таких конкурсах, як «Міс Академія», КВН, «Веселі старти».

Крім того, з ініціативи студентів постійно проходять дружні спортивні змагання між викладачами кафедр і студентами, День посмішок, проводяться благодійні поїздки в школи-інтернати, навчально-пізнавальні екскурсії по визначних пам'ятках України та Одеської області та інші заходи.

- Ви говорили, що на судово-адміністративному факультеті навчається багато студентів з інших міст. Чи всі вони забезпечені гуртожитком? Чи задоволені умовами проживання?

- Дуже важливим і приємним моментом є стовідсоткове забезпечення студентів нашого факультету місцем в гуртожитку, яке знаходиться в центрі Одеси. Керівництво університету подбало про те, щоб студенти, які приїхали навчатися до нашого вишу з усіх регіонів України, проживали в максимально комфортних умовах і мали швидкий доступ до всіх необхідних об'єктів міської інфраструктури. Не може не радувати і вид з вікон факультетського гуртожитку - номери з видом на море є далеко не у всіх навіть дуже дорогих готелях. А у нас студенти милуються морем з вікон своїх кімнат, що також надає на них сприятливий вплив.

Керівництво Університету і ми робимо все для того, щоб здобуття вищої юридичної освіти на судово-адміністративному факультеті Національного університету «Одеська юридична академія» було найкращим періодом у житті тих, хто тут навчається.

 

Повну інформацію про факультет можна знайти в соціальних мережах: Instagram (saf_onua), Facebook (Судово-адміністративний факультет НУ «ОЮА») і Telegram (saf_abit).