НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

21 травня 2021 року традиційно у стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Наука та суспільне життя України в епоху глобальних викликів людства у цифрову еру». Захід було організовано науково-дослідною частиною університету за всебічної підтримки президента Університету, академіка Сергія Васильовича Ківалова.

Пленарне засідання та урочистий початок роботи конференції відбулося у залі засідань вченої ради. За дорученням президента Університету, академіка Сергія Васильовича Ківалова честь відкриття конференції була надана першому проректору Університету, професору Мінасу Рамзесовичу Аракеляну, який від імені Сергія Васильовича привітав всіх учасників з професійним святом – Днем науки, побажав здоров’я, плідної роботи, наснаги, натхнення, нових наукових звершень та досягнень, подякував за плідну роботу й внесок у розвиток Одеської наукової школи!

2021 рік є особливим для нашої держави, оскільки цьогоріч відзначаються ювілейні дати двох найважливіших у державотворенні й побудові України як правової та демократичної країни подій: 30-річчя проголошення незалежності України та 25-річчя прийняття Конституції України. Важливість цих дат наголошена, в тому числі, в указах Президента України від 21 жовтня 2020 р. «Про відзначення 30-ї річниці незалежності України» та від 30 березня 2021 р. «Про відзначення 25-ї річниці Конституції України». Зазначеним важливим датам та подіям, в тому числі, присвячується організація та проведення конференції.

Також Мінас Рамзесович Аракелян відзначив: «Незважаючи на складнощі, викликані поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 та карантинними обмеженнями, вчені продовжують плідно працювати задля розвитку сучасної вітчизняної та світової науки. Підтвердженням цього є проведення низки наукових заходів, зокрема й цієї конференції, яка є флагманом дослідницької роботи та проводиться з метою обговорення найбільш актуальних проблем юридичної, економічної, соціологічної, політологічної, психологічної, філологічної наук, а також доктрини журналістики та кібербезпеки.

Розвиток сучасної науки неможливий без обміну досвідом між представниками різних наукових шкіл та течій, без жвавих дискусій та особистих зустрічей, обговорень, без презентації результатів наукових досліджень. Окремого значення набуває той факт, що конференція є вдалою інформаційною платформою і для юристів-практиків. Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, слідчі, детективи, прокурори, судді та інші правники активно долучаються до обговорення наявних проблем правозастосування та висвітлення власних пропозицій щодо розвитку законодавства. Для аспірантів та молодих вчених ця конференція – прекрасна можливість для презентації своїх наукових доробок та апробації їхніх результатів.

Події останніх років демонструють, що глобалізація об’єднує народи світу навколо не тільки досягнень науки та техніки, але й міжнародних загроз та проблем. Україна не є винятком. Перспективи розвитку вітчизняної науки в умовах європейської інтеграції та в епоху глобальних викликів людства у цифрову еру прямо залежать від дослідницької роботи, адже саме завдяки ентузіазму вчених світ розвивається. Велика увага науковій роботі приділяється й у Національному університеті «Одеська юридична академія». Хочеться подякувати науковій спільноті за працю та вагомий внесок у становленні правової незалежної держави!»

Цьогоріч участь у заході взяли понад 450 науковців з усіх регіонів України та зарубіжних країн, зокрема представники усіх кафедр Університету, в тому числі й тих, що перебувають у підрозділах поза межами м. Одеси. Крім того, учасниками конференції стали також і представники зарубіжжя, зокрема Навіцкієне Жанета – доктор юридичних наук Університету Миколаса Ромеріса, м. Вільнюс, Литва, та Корнеліус Нолен - американський адвокат з прав людини та представники 17 інших закладів вищої освіти, а саме: Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеської національної академії харчових технологій, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського державного університету внутрішніх справ, Національної академії Служби безпеки України, Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету «Чернігівська політехніка», Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного авіаційного університету, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, Національної академії управління, Болгарської академії наук та інших закладів.

На завершення офіційного відкриття конференції почесними грамотами були нагороджені працівники Університету, які зробили вагомий внесок у підготовку молодих науковців і розвиток творчих здібностей студентів, а також які провадили плідну наукову діяльність, зокрема протягом минулого року опублікували наукові статті у виданнях, що індексуються наукометричними базами даних Web of Science, Scopus. Згодом робота конференції продовжилася у секціях. Усі наукові роботи, подані учасниками, будуть опубліковані у двотомному збірнику матеріалів конференції та внесені до репозитарію Національного університету «Одеська юридична академія».