НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

«Останнім часом на замовлення місцевої влади в засобах масової інформації з'являються замовні статті, спрямовані на дискредитацію одного з найкращих ЗВО країни Національного університету «Одеська юридична академія».

Дійшло вже до того, що в ситуаціях, де університет є постраждалою стороною, намагаються перекрутити обставини та факти.

У 2018 році "чорний реєстратор» Сергій Манюта в змові з групою осіб, що представляють місцеву владу, вніс зміни до Реєстру речових прав на нерухоме майно щодо об'єкта, що перебуває у власності Національного університету «Одеська юридична академія» та приватної компанії. Це будівля гуртожитку за адресою Каманіна 2/2, навчальний корпус на Рішельєвській, 28. Надалі на підставі підроблених документів нерухомість перереєстрували на іншу комерційну структуру. У результаті державному ЗВО було завдано збитків у розмірі 116 млн грн.

Керівництво НУ «ОЮА» своєчасно відреагувало на цю протиправну діяльність і звернулося з відповідними заявами до правоохоронних органів та Міністерства юстиції. Поліція зупинила аферу, на корпус наклали судовий арешт. Згодом були повернуті до початкового стану і дані реєстру. На даний момент порушено кримінальне виробництво департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України, пред'явлені звинувачення, є заарештовані.

У 2014 році розпочалося будівництво першого за останні 50 років найбільшого загальноосвітнього комплексу і у 2020 році було відкрито Міжнародну академічну школу «Одеса», повністю побудовану на кошти інвесторів. Земля, яку було відведено під будівництво школи, планувалася під забудову казино і багатоповерхового житла. Мабуть, поява на їх місці школи дотепер не дає спокою місцевій владі. Земля ж відводилась саме під будівництво школи й до університету не мала ніякого відношення. Урешті-решт поява унікального освітнього комплексу, розрахованого на тисячу дітей, вкрай необхідна для міста-мільйонника, де десятками років не будувалися нові школи.

Відповідно до Земельного кодексу України рішенням Одеської міської ради № 5522-VII від 11.12.2019 р. «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 12 грудня 2018 № 4067-VII« Про надання пільг на земельний податок на 2019 »визначено групу платників, які отримали пільгу, входять благодійні фонди, які реалізують програми будівництва та забезпечення функціонування освітніх та релігійних споруд. До цієї групи належить Міжнародна академічна школа «Одеса». Зрозуміло, що, надаючи пільги, міська влада лише виконала передбачені чинним законодавством норми. Якщо говорити про грошовий еквівалент, то це лише «крапля в морі» в порівнянні з тими коштами, які вже витрачено і які ще необхідно вкласти у запуск і реалізацію даного проєкту, а всі необхідні виплати в бюджет міста виплачуються в повному обсязі.

Одеський міський голова Геннадій Труханов особисто закладав капсулу під будівництво школи, а у 2017 році відкривав соціально-освітній проєкт, стоматологічну клініку Міжнародного гуманітарного університету. Будівля перебувала в оренді вже понад 10 років, кошти за яку надходять до бюджету України.

Юридичний коледж, в якому навчається більш ніж тисяча учнів НУ «ОЮА», що знаходиться в будівлі за адресою Бісквітний провулок, 3, не платить і не платив за оренду навчального корпусу, в якому знаходиться.

Інформація про те, що Міжнародний гуманітарний університет нібито мав заборгованість за оренду землі під «замком Гаррі Поттера» і користувався пільгою не відповідає дійсності.

Пільги на оренду цієї ділянки ніколи не надавалися, і з подібними проханнями до міста ніколи не зверталися. Орендна плата виплачується регулярно і в повному обсязі. У зв'язку з цим, що стосується ділянки, де розташований так званий «замок Гаррі Поттера», немає жодної копійки заборгованості та судових суперечок.

Щорічно Міжнародний гуманітарний університет відраховує мільйони гривень податків до місцевого бюджету. Більш того, МГУ тільки за 2020-ий рік заплатив понад мільйон гривень податків на землю під спортивним комплексом, де проводяться всеукраїнські та міжнародні змагання, безкоштовну автомобільну стоянку, схили, де було висаджено тисячі дерев і проведено берегоукріплення, а також набережну, яка на сьогодні обладнана всім необхідним для комфортного відпочинку одеситів, у тому числі для осіб з інвалідністю. Жоден комерційний об'єкт не платить такі гроші за землю, які платить МГУ і фактично містить об'єкти соціальної спрямованості.

Земля під Будинком прийомів Міжнародного гуманітарного університету перебувала в комунальній власності і до ПТУ 17 не мала ніякого відношення. Це був пустир і звалище, які зараз приведені в повний порядок.

Що стосується ділянки і об'єкта за адресою Фонтанська дорога, 33, де наразі знаходиться головний корпус Міжнародного гуманітарного університету, то варто зазначити, що раніше там знаходилася аварійна будівля, що готувалася під знесення. Було повністю посилено фундамент, проведено повну реконструкцію і побудовано сучасний навчальний корпус, парк, доступний для одеситів і гостей міста, а також сучасний спортивний комплекс. Дану будівлю було передано в оренду Фондом держмайна з дотриманням всіх норм чинного законодавства.

Базу відпочинку НУ «ОЮА» «Феміда», було побудовано за рахунок коштів НУ «ОЮА» для оздоровлення студентів і викладачів університету і, мабуть, вона не дає спокою конкурентам. Дана база будувалася протягом 6 років і її будівництво було бажанням всього трудового колективу університету.

З метою належної експлуатації бази відпочинку, виконання статутних завдань, забезпечення творчих і культурних потреб студентів Національного університету «Одеська юридична академія», на виконання стратегічного плану розвитку Національного університету «Одеська юридична академія», з огляду на позицію студентства університету, університетом здійснено публічну закупівлю: «Прибудова тераси в будівлю спального корпусу НУ« ОЮА »за адресою: Україна, Одеська область, Білгород-Дністровський р-н, смт Затока, вул. Лазурна, 77 «А», використовується як тимчасова споруда «Комплекс концертно-сценічного призначення».

Зазначений комплекс концертно-сценічного призначення є необхідною складовою забезпечення Національним університетом «Одеська юридична академія» відпочинку, становлення творчого і культурного потенціалу студентства та використовується студентським самоврядуванням і профкомом для проведення різноманітних студентських заходів.

Що стосується того, що університет нібито закуповує «ювелірні вироби та іграшки», слід зазначити, що в рамках здійснення своєї статутної діяльності НУ «ОЮА» за підсумками діяльності здійснює заохочення студентів, викладачів і співробітників, що є нормальною загальносвітовою практикою. Закуплені годинники є цінними подарунками для такого заохочення. Ювелірних виробів не закуповувалося, а було замовлено три нагороди для вручення видатним особистостям за розвиток освіти і науки звання «Почесний доктор Honorius causa НУ «ОЮА». Раніше ця почесна нагорода вручалася таким людям, як Перший Президент України Леонід Кравчук, голова Міжнародного кримінального суду Філіп Кірш і т.д.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про вищу освіту» передбачено, що в закладі вищої освіти можуть бути створені такі посади, а саме: ректор, президент, начальник, директор і т. Його права, обов'язки і відповідальність визначаються законодавством і статутом закладу вищої освіти.

Відповідно до статуту Національного університету «Одеська юридична академія» передбачено наявність посади президента університету, який також є і главою Вченої ради. Статут затверджено та погоджено з усіма структурами, в тому числі юридичним департаментом та підписаний Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом. Крім того, внутрішніми положеннями університету передбачено наявність посади глави апарату президента університету на громадських засадах, а значить без використання бюджетних коштів», - пояснює в.о. ректора Національного університету «Одеська юридична академія» Володимир Завальнюк.