УНІВЕРСИТЕТУ

Зараз молода українська поліція потребує висококваліфікованих кадрів, які будуть сприяти створенню ефективної правоохоронної системи в нашій країні і підвищенню народної довіри до Національної поліції України. І наш університет здійснює підготовку майбутніх поліцейських - багато випускників вже працюють в Національній поліції і щорічно ми випускаємо нових фахівців, готових служити на благо захисту прав людини і охорони громадського порядку.

І я хочу підкреслити, що підготовка дійсно якісна - з першого дня роботи випускники ефективно виконують свої обов'язки, досягають успіхів у службі. У нашому університеті створені всі необхідні умови для того, щоб майбутні правоохоронці за час навчання опановували необхідні теоретичні і практичні навички. Наших випускників з дипломом бакалавра і навіть студентів, які ще продовжують вчитися, завжди з радістю беруть на роботу в правоохоронні органи і сьогоднішня зустріч - ще один важливий крок на шляху подальшої плідної співпраці нашого університету з Національною поліцією України,

- підкреслив президент Національного університету «Одеська юридична академія» Сергій Ківалов.

Вибір випускників Національного університету «Одеська юридична академія» при відборі до органів Національної поліції України не випадковий. На базі Університету створено факультет прокуратури та слідства, де студенти поглиблено вивчають цілий цикл кримінально-правових дисциплін.

Крім того, функціонує новітня сучасна навчальна аудиторія - «Автоматизоване робоче місце слідчого, детектива і прокурора».

Кафедрою криміналістики університету створено унікальний і єдиний комплекс, в комп'ютерах якого запрограмовані зразки процесуальних документів, розроблені на основі української судової практики. Основна мета його розробки - закріплення, розширення і поглиблення знань в області кримінально-процесуального права України, напрацювання навичок самостійного аналізу кримінально-процесуального законодавства, прийняття рішень в конкретних ситуаціях і опановування методики складання кримінально-процесуальних документів з використанням можливостей комп'ютерної програми. При створенні даної комп'ютерної програми використовувалися методичні рекомендації та позитивний досвід роботи співробітників правоохоронних органів Одеської області, інших областей України, а також наукові розробки вчених університету.

Дана комп'ютерна програма інтегрована для роботи з операційною системою Windows і має функцію редагування при зміні чинного законодавства.

Ще одним важливим навчальним центром НУ "ОЮА" є Центр тестування на поліграфі (детекторі брехні), який функціонує з лютого 2016 року. На сьогодні Центр обладнаний двома детекторами брехні, на яких працюють високопрофесійні фахівці, які проходили сертифікацію в Чикаго. Один з детекторів брехні - компанії-виробника «Axciton», такі моделі нині залучені у всіх стратегічних об'єктах США і навіть в Пентагоні.

Сьогодні поліграф використовується в правоохоронній практиці багатьох країн світу, а останнім часом активно впроваджується і українську правоохоронну систему. Національний університет «Одеська юридична академія» є єдиним закладом вищої освіти в Україні, який отримав ліцензію на використання поліграфа в навчальному процесі.

З метою інтенсивної силової підготовки фахівців був створений Центр бойової підготовки майбутніх співробітників правоохоронних органів, спеціалізований стрілецький тир де студенти отримують навички роботи на Полігоні огляду місця події.

В програму навчання входить висока теоретична і практична підготовка, основи рукопашного бою, стрільба з вогнепальної зброї, стройова підготовка.

Крім того, НУ "ОЮА" має сучасну спортивну базу, в університеті на високому рівні проводяться заняття з фізичного виховання. Таким чином, випускники володіють усіма необхідними навичками для здачі фізичних нормативів при працевлаштуванні в Національну поліцію та інші силові структури, а надалі демонструють високий рівень професіоналізму під час виконання своїх обов'язків на службі в Національній поліції України.

Національний університет «Одеська юридична академія» також зарекомендував себе як центр проведення різних наукових заходів, присвячених найважливішим питанням державного життя нашої країни.

Таким чином, сьогодні Національний університет «Одеська юридична академія» є центром підготовки кадрів для органів Національної поліції, Генеральної прокуратури та інших силових структур, який має сучасну технічну базу, розвинену інфраструктуру і досвідчений професорсько-викладацький склад, що безумовно вивело університет на передові позиції в країні і зробило одним з кращих вишів у сфері юридичної освіти.