УНІВЕРСИТЕТУ

Для багатьох молодих людей гуртожиток - невід'ємна частина студентського життя,  міст у доросле самостійне життя окремо від батьків.

Мабуть, єдиний заклад вищої освіти, який з усією відповідальністю ставиться до створення належних побутових умов для своїх студентів, є Національний університет «Одеська юридична академія». Університет має у своєму розпорядженні 7 комфортабельних гуртожитків. Усі гуртожитки знаходяться переважно в центральній частині міста, біля навчальних корпусів, зі зручною транспортною розв'язкою, недалеко від Чорного моря.

В ході свого недавнього візиту до Національного університету «Одеська юридична академія» Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і глава Консультативної ради з питань розвитку загальної середньої освіти Сергій Колебошин відвідали один з гуртожитків НУ "ОЮА", яке розташоване на території колишньої міжрейсової бази моряків. Сьогодні там ведуться роботи з благоустрою паркової зони. Студенти і викладачі вишу вже не раз виходили на суботники, прибирали територію. Новий парк планують назвати «Студентський».

- Я пам'ятаю цю будівлю в 90-ті роки, коли я був школярем, тут проходили збори, я був тоді в збірній Україні і брав участь в олімпіаді з фізики. Мені є з чим порівнювати, я бачу, яка виконана робота. Знаєте, я бачив достатню кількість різних гуртожитків та кампусів, у вишах і технікумах в нашій країні і за кордоном. Можу з відповідальністю сказати - це дійсно сучасне зручне місце для проживання молодих людей, для навчання студентів, для їх спілкування, це прекрасно,

- підкреслив глава Консультативної ради з питань розвитку загальної середньої освіти Сергій Колебошин.

Деякі з них були повністю відновлені зі зруйнованих будівель, деякі будувалися з нуля, згідно з новими проєктами. Тут створені всі умови, щоб студенти відчували себе затишно: цілодобова охорона, належне опалення та безперебійна подача гарячої води в зимовий період. Кімнати в гуртожитках розраховані на 2-х і 3-х осіб, в кожній кімнаті є свій санвузол з душовою кімнатою та всі необхідні меблі. На кожному поверсі є простора кухня, яка вміщує все необхідне.

З метою безпеки своїх студентів, в гуртожитках встановлені системи відеоспостереження і пожежної безпеки. Вхід здійснюється тільки за перепустками. Всі студенти, перед поселенням, проходять обов'язковий інструктаж з техніки безпеки. Тому батьки можуть не хвилюватися за своїх дітей, відправивши їх навчатися в інше місто.

Для зручності студентів все необхідне (магазини, спортивні майданчики, тренажерні зали, студентська поліклініка) знаходиться в крокової доступності. Гуртожитки обладнані пральними машинами і всією необхідною технікою.

Однак, мало просто створити хороші умови, їх необхідно постійно підтримувати. Керівництво НУ «ОЮА» регулярно проводить моніторинг всіх гуртожитків, цікавиться думкою проживаючих в них студентів. Готовність студентських гуртожитків до заселення інспектує керівництво вишу разом з Первинною профспілковою організацією та Студентською радою НУ «ОЮА».

І головний плюс гуртожитків Національного університету «Одеська юридична академія» - те, що вони увійшли в абсолютно новаторську, прогресивну програму «Зелений університет»! Національний університет «Одеська юридична академія» став першим ЗВО в Україні, який розробив та впровадив програму енергоефективних технологій. Вона передбачає установку сонячних колекторів і сонячних батарей, утеплення стін і покрівлі, заміну вікон та світильників на енергоощадні, а також повну автоматизацію індивідуальних теплових пунктів. Даний проєкт дозволяє вишу максимально відмовитися від дорогих енергоносіїв, які до того ж роблять негативний вплив на навколишнє середовище.

Також приємно відрізняє НУ «ОЮА» від інших університетів - система харчування студентів! Тут функціонують кафе, в яких для студентів готують смачну, і, що не менш важливо, здорову їжу. Ціни ж в цих кафе приємно радують своєю демократичністю.

Ні для кого не секрет, що умови проживання істотно впливають на якість освітнього процесу в цілому. Адже якщо студенти не будуть відволікатися на розв'язання побутових проблем, у них залишиться більше часу для навчання, занять спортом, а також громадської діяльності. Тому реконструкція і модернізація студентських гуртожитків, впровадження нових, енергоощадних технологій - це і є та справжня, непоказна турбота про студентів, яку постійно проявляє керівництво НУ "ОЮА" і безпосередньо Президент університету, академік Сергій Васильович Ківалов.