НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Національний університет «Одеська юридична академія» - сучасний навчальний заклад України, який надає широкі можливості отримання престижної освіти європейського рівня. Досвід освітньої діяльності, якісна підготовка за обраною спеціальністю тут вражають. Але, незалежно від обраної спеціальності, є напрямок в навчанні, який є пріоритетним і якому приділяється першорядне значення.

У списку «must have» тут - високі лінгвістичні можливості. У цьому престижному університеті діє унікальна система викладання предметів на іноземних мовах, при якій лекції студентам читають носії мов - викладачі та ректори провідних закордонних вишів, іноземні юристи-практики, політологи, соціологи, психологи та журналісти. При цьому перевагу тій чи іншій мові студент віддає сам. Починаючи з першого курсу, він вибирає, якою мовою буде слухати програму навчання: англійською, німецькою, французькою мовою, є також програми навчання іспанською та італійською мовами.

Світ стрімко змінюється. Розширюються міждержавні кордони та межі людських знань. Відповідно змінюються навчальні програми та підходи. Недостатньо бути фахівцем у своїй галузі у своїй країні. Прийшов час думати іншими категоріями. І високе володіння іноземними мовами - шлях до успіху високого професіоналізму.

Фундамент напряму був закладений, коли світ переступив рубіж нового століття. 20 років тому, НУ "ОЮА" увійшов до Асоціації європейських університетів, і тут отримала розвиток програма поглибленого вивчення іноземних мов. Студенти стали слухати лекції англійською, французькою, німецькою мовами. Але безпосереднє спілкування з носіями мови - найкраща практика для молоді. І в Національному університеті «Одеська юридична академія» була прийнята програма запрошення гостьових лекторів з США і Європи. А майбутні юристи в літні місяці стали відправлятися в Школи стажувань, брати участь в англомовних стипендіальних і грантових програмах.

Далі більше. У 2016 році в університеті ввели інноваційну магістерську програму з міжнародного права та права Європейського Союзу. Викладання навчальних дисциплін за цією програмою ведеться повністю англійською мовою.

Національний університет «Одеська юридична академія» активно розвиває співпрацю з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями. Серед них - Всесвітня організація інтелектуальної власності, Програма академічних обмінів ім. У. Фулбрайта (США), Інститут міжнародного розвитку (США), Європейський центр продовження юридичної освіти (Кіпр), неурядові мережеві студентські організації - Європейська асоціація студентів-правників (ELSA) і Міжнародна асоціація студентів політологів (IAPSS).

Завдяки співпраці з Місією Євросоюзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові студенти і аспіранти Університету відвідують штаб-квартиру, беруть участь в літніх школах і таборах з питань менеджменту кордонів, проходять спеціалізовані тренінги та стажування в структурних підрозділах Місії.

Визнаний центр науки і освіти Національного університету «Одеська юридична академія» за останні роки підписав близько 50 робочих договорів про співпрацю з вишами Австрії, Голландії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Хорватії, Туреччини та інших країн. А студенти, аспіранти, наукові співробітники університету відправляються у відрядження в провідні іноземні університети Праги, Відня, Граца, Лунда, Брюсселя, Загреба, Любліна та ін.

1 липня 2020 на базі факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія» стартувала Школа польського права ім. С.В. Васьковского. Тепер учасники Школи слухають лекції польською мовою провідних педагогів Варшавського університету в стінах рідного університету.

Активне міжнародне співробітництво продовжилося і в цьому році. 31 березня відбулася відкрита онлайн-зустріч з професором Загребського університету Ханой Хорак. Темою обговорення було: «Згода як інструмент корпоративної соціальної відповідальності»;

15 травня студенти НУ "ОЮА" зустрілися онлайн з суддею Європейського суду з прав людини, членом Венеціанської комісії, Європейського комітету з питань запобігання катуванням, Європейської комісії проти расизму та нетерпимості при Раді Європи Лятіф Гусейновим.

31 травня було проведено лекцію координатора проєктів ОБСЄ в Україні Генріка Віладсена на тему: «Європейська інтеграція в епоху турбулентності і сучасні виклики»

А 7 червня 2021 відбулася лекція професора факультету права, економіки та гуманітарних наук Університету Реджо-Калабрії (Італія), керівника Міжнародного центру досліджень прав людини Анджело Вільянісі Ферраро на тему «Європейський підхід до регулювання штучного інтелекту».

А 7 червня 2021 проведена лекція професора факультету права, економіки та гуманітарних наук Університету Реджо-Калабрії (Італія), керівника Міжнародного центру досліджень прав людини Анджело Вільянісі Ферраро на тему «Європейський підхід до регулювання штучного інтелекту».

Так що, цілком справедливо по рейтингу міжнародної діяльності Національний університет «Одеська юридична академія» з високою якістю навчання послідовно займає перші місця серед українських вишів, які здійснюють підготовку фахівців європейського рівня.