НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

«Сьогодні дуже важлива дата в історії нашого міста. Рівно 80 років тому - 5 серпня 1941 року - почалася героїчна оборона Одеси від нацистських загарбників, що тривала 73 дні. Захисники Одеси за два з половиною місяці скували сили противника, які перевершували нашу армію в кілька разів, знизивши тим самим загальний темп наступу гітлерівських сил на південному напрямку. Був наказ "Одесу не здавати та обороняти до останньої можливості». І цей наказ був виконаний.

З перших же днів почалося будівництво потужних оборонних рубежів. У самій Одесі зводилися барикади й оснащувалися бомбосховища.

Фашисти кинули величезні сили, щоб прорвати оборону Одеси. Але опір наших сил - сухопутних, морських, повітряних - було безприкладним. Героїзм і відвагу проявили не тільки військові. Робочі одеських заводів налагодили виробництво зброї, боєприпасів і навіть бронетехніки. Вони створювали власні моделі мінометів, а звичайні трактори і потяги бронювали і перетворювали в танки і бронепоїзди.

Незважаючи на сухопутну блокаду і чисельну перевагу, ворогові не вдалося зломити опір захисників і взяти місто.

Оборона Одеси закінчилася 16 жовтня 1941 року. Але не поразкою, а за наказом командування. Захисники міста пішли непереможеними, і їх подвиг назавжди залишився в історії як приклад героїзму і стійкості », - сказав почесний громадянин міста Одеси та Одеської області Сергій Ківалов.