НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Після подачі документів і всіх вступних іспитів в актовому залі університету прозвучали прізвища тих, хто витримав складний конкурс. Тепер вони стали студентами Юридичного коледжу і їм належить накопичувати знання і вдосконалюватися в обраній професії.

 З цією важливою подією юних юристів привітав президент університету, Заслужений юрист України, академік Сергій Васильович Ківалов.

- Я завжди говорив і ще раз повторюю, що рання професійна орієнтація позитивно позначається на підготовці майбутніх фахівців. Після дев'ятого класу ми зробили черговий набір - і він став рекордним. В коледж буде зараховано 220 студентів НУ "ОЮА". Чому я говорю студентів? Тому, що після трьох років навчання в коледжі вони стають студентами третього курсу Національного університету «Одеська юридична академія». Це дуже хороша, безперервна система навчання. Ми перші в Україні 24 роки тому запропонували таку систему навчання. Ми перші створили такий коледж в структурі університету. І я вважаю, що система за ці роки показала свою ефективність, виправдала себе,

- сказав Сергій Ківалов.

 У нинішньому році подолати високий бар'єр балів зовнішнього незалежного оцінювання вдалося далеко не всім випускникам одинадцятих класів, відсоток осіб, що не склали ЗНО виявився як ніколи високий. Саме для таких підлітків виш надав унікальну можливість - не втрачати рік, а вступати до Юридичного коледжу. 

Директор Юридичного професійного коледжу НУ «ОЮА» Олександр Мельник дуже задоволений нинішнім набором. В коледж прийшли підлітки, які усвідомлено вибрали шлях юриста.

- Я думаю, що це важливий етап в житті цих дітей, їх початок, старт в успішне майбутнє. У нашому коледжі є всі умови для того, щоб отримати гарну освіту і реалізувати себе в повному обсязі у своїй професійній діяльності. Наші студенти після закінчення коледжу автоматично стають студентами Національного університету «Одеська юридична академія». Цю програму запропонував президент НУ «ОЮА» Сергій Васильович Ківалов, і всі ці роки вона допомагає вчитися тим, хто цього дійсно хоче,

- зазначив Олександр Мельник.

 Генеральні прокурори, судді Верховного суду, народні депутати України, адвокати, нотаріуси, доктори юридичних наук - всі вони можуть бути випускниками НУ «ОЮА». Сьогоднішні вихованці коледжу, студенти теж прагнуть до кращого.

Просторі, зручні аудиторії, високопрофесійний професорсько-викладацький склад, іноземні, запрошені спеціально в академію, лектори з провідних університетів Європи та США - все це чекає понад 200 першокурсників. Університет розташований в самому серці Південної Пальміри, тому студенти, навчаючись тут, сповна можуть отримати насолоду від життя курортному місті, відчути його неповторний колорит. Практика показує - хто побував в стінах університету хоч раз, обов'язково залишиться тут вчитися. Адже в розпорядженні студентів, крім усього іншого, і найбільша наукова бібліотека, і сучасні спортивні комплекси, і просторі навчальні зали НУ «ОЮА».

- Так сталося, що дев'ять років тому школи Приморського району були запрошені на стадіон Національного університету «Одеська юридична академія». Моя дочка займалася в 121-й школі, ми також були запрошені. Це було 1 вересня, пройшло все дуже красиво і всім першокласникам Сергій Васильович вручав сертифікати для вступу до Національного університету «Одеська юридична академія». Це було дуже символічно. У той момент про це не думали, куди ми будемо поступати, але вибір припав на Національний університет «Одеська юридична академія» у зв'язку з тим, що це кращий навчальний заклад в Україні. Величезна подяка Сергію Васильовичу Ківалову, це його праця та його команди. У стінах НУ «ОЮА» вчиться така кількість студентів, тут надані прекрасні умови для навчання,

- сказала завідувачка кафедри соціології НУ «ОЮА», мама студентки Ліліана Ярова.

Хто б міг подумати, що коледжі в Україні могли і зовсім ліквідувати кілька років тому, адже раніше були зроблені спроби скасувати середню профільну освіту. Але завдяки зусиллям президента Університету Сергія Ківалова коледжну систему освіти вдалося зберегти. При цьому щорічно Юридичний коледж ставить рекорди по набору першокурсників.

- Ми відстоювали, ми говорили, ми обговорювали з комітетом Верховної Ради і сьогодні співпрацюємо з Комітетом Верховної Ради з освіти і науки та переконуємо, щоб вони не прийняли таке рішення - не внесли зміни до Закону про освіту, щоб прибрати ось таку середню ланку - підготовку молодших спеціалістів,

- підкреслив Сергій Ківалов.

 Вже понад двадцять років Юридичний коледж Національного університету «Одеська юридична академія» випускає фахівців у сфері юриспруденції, що мають попит на ринку праці. Після завершення коледжу випускники отримують диплом професійного молодшого бакалавра державного зразка, який дає право не тільки продовжити навчання, але і приступити до роботи за обраною спеціальністю.