НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Успішно розвиваючи міжнародне співробітництво, Національний університет «Одеська юридична академія» продовжує розширювати контакти з керівними колами Європи. Разом з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні Генриком Вілладсеном виш відвідав новопризначений глава Офісу Ради Європи в Україні Стін Норлов.

Високопоставлені гості зустрілися з керівництвом НУ «ОЮА», цікавлячись організацією навчального процесу та іншими аспектами роботи вишу. Це стало важливою частиною робочої поїздки С. Норлова і Г. Вілладсена в Одеську область. Така увага - показник міжнародного визнання усіх досягнень НУ «ОЮА». І її президент Сергій Ківалов із задоволенням відзначив:

- Глава Офісу Ради Європи побував у нашому університеті: це - показник. І те, що сьогодні посол ОБСЄ відвідав наш університет, це - теж показник. Я думаю, що розвиток юридичної освіти і юридичної науки в нашому університеті йде правильним шляхом.  

Глава представництва Ради Європи в Україні побував в стінах НУ «ОЮА» вперше і був особливо вражений тим, що навчальний процес тут не припиняли навіть в умовах пандемії коронавірусу. Подолавши неординарні організаційні проблеми, виш забезпечив студентам можливість повноцінно вчитися, знаходячи необхідні знання та компетенції. Ділячись враженнями, С. Норлов сказав:

- Для мене велика честь бути тут і отримати запрошення. Це мій перший візит, і я повинен сказати, що зустріч була дуже привітною. Сергій Ківалов прийняв нас дуже тепло. І я дуже задоволений тим, що він знайомий з роботою, якою ми займаємося в Офісі Ради Європи. Як я і сказав, це був наш перший візит, але з огляду на наше взаєморозуміння про важливість розвитку освіти в Україні, я впевнений, що це буде не останній раз. У нас багато невирішених переплетених між собою питань, з якими ми намагаємося справлятися в Офісі Ради Європи спільно з ОБСЄ, з освітнім сектором. Тому я абсолютно впевнений, що ми повернемося (в НУ «ОЮА». - Ред.), щоб обговорити детальніше можливості подальшої співпраці.

Позитивно оцінив підсумки минулих зустрічей і Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Г. Вілладсен, який відвідував НУ «ОЮА» не вперше. Він зазначив:

- Із Сергієм Ківаловим я зустрічався вже кілька разів і у мене дуже великий рівень поваги до того, як він керує університетом, як тут все організовано. З цієї точки зору він є рольовою моделлю для освітніх установ. Я знаю, що тут є можливість отримати хорошу освіту, я також завжди був вражений приємною атмосферою серед самих студентів.

Експосол Данії, бувши кар'єрним дипломатом з великим досвідом, з'ясував важливу роль НУ «ОЮА» в підготовці кадрів для держуправління і зарубіжних представництв України. Саме тому він не забув знову відвідати цю «кузню кадрів», виділивши час в напруженому графіку поїздки в Одеську область. А в ході спільної зустрічі з викладачами та студентами вишу закордонні гості обговорювали хід реформ у правовій сфері та ряд цікавих для них регіональних проблем. І цілі цієї спільної робочої поїздки відкрив Г. Вілладсен:\

- Є великий інтерес до проблем міжнародних і етнічних, які важливі в усій Україні, а також пріоритетні в Одеському регіоні. Завтра мій колега з Офісу Ради Європи та я відвідаємо Бессарабію, де познайомимося з рядом питань, які потребують вирішення, а також подивимося на умови. Сьогодні у нас була можливість зустрітися з суддями Апеляційного суду, і вони розповіли про ряд проблем, з якими стикаються. Питання фінансові, проблеми з ресурсами в суді - те, що повинно бути вирішено. Тому, що демократичне суспільство має ґрунтуватися на верховенстві права.  

У свою чергу президент НУ «ОЮА» Сергій Ківалов розповів про те, які новації запроваджені та апробовані у ВНЗ, щоб підготовка фахівців тут відповідала вимогам часу:

- П'ятнадцять років тому ми запропонували зміну навчального процесу, і всі предмети, починаючи з теорії права і закінчуючи кримінальним процесом, читають англійською, французькою, німецькою мовами. Це хороший показник. Сьогодні ми отримуємо плоди. Юрист з хорошим знанням англійської завжди затребуваний. Якщо ми говоримо про Раду Європи, то юрист - будь він адвокат або юрист-міжнародник - повинен мати можливість безпосередньо брати законодавство і читати рідною мовою і використовувати саме ці знання, які він отримав тут в НУ «ОЮА». У нас навіть кафедра Європейського права є.

Завдяки різноманітності освітніх програм, заснованих на європейських стандартах, диплом НУ "ОЮА" визнають за кордоном. Це відкриває випускникам можливості працевлаштування в міжнародних інститутах та іноземних компаніях.

Зустрічі іноземних юристів, дипломатів, політиків стали в Національному університеті «Одеська юридична академія» регулярними. В ході таких бесід і дискусій відбувається обмін досвідом та знаннями, важливий не тільки для наукових співробітників і викладачів ВНЗ. Студенти теж отримують цінну практику і стимули відвідувати лекції з правових дисциплін англійською, німецькою та французькою мовами. Тому, незважаючи на те, що навчальний рік ще не почався, на зустріч з Генриком Вілладсеном і Стін Норловом прибули багато студентів різних курсів. І вони не помилилися, судячи з вражень, якими поділилися потім з журналістами.

Про корисність цього зустрічі голова Студентської ради НУ «ОЮА» Вікторія Гайслер заявила наступне: - НУ «ОЮА» відвідали представники Офісу Ради Європи в Україні. Для нас, студентів, це велика честь. Незважаючи на те, що навчальний рік ще не почався, багато студентів, дізнавшись про візит таких важливих гостей до нашого університету, приїхали та з величезним задоволенням відвідали цей захід. Важливість мовної практики такого живого спілкування зазначила студентка другого курсу факультету цивільної та господарської юстиції Олена Кожуховська: - Університет дає унікальну можливість спілкуватися з послами, спілкуватися англійською мовою, що важливо в нашому суспільстві, де знання англійської грає велику роль.

Схожу оцінку дав після зустрічі і майбутній політолог - студент другого курсу факультету психології, політології та соціології Аднан Аль-Катеб:

- Для мене, як для студента, який навчався два роки в Китаї, було дуже цікаво поговорити і послухати людей, які знають і розуміють політику, а для інших студентів це чудова нагода вивчити англійську мову і попрактикуватися.

Залучення молоді до зустрічей міжнародних делегацій стало в НУ «ОЮА» доброю традицією. І не випадково ВНЗ став членом Асоціації європейських університетів і Європейської асоціації публічного права. А сотні студентів Національного університету «Одеська юридична академія» виїжджають за кордон продовжувати навчання або для професійного стажування в кращих ВНЗ світу, міжнародних організаціях і установах інших країн. І такий підхід вишу до підготовки кадрів позитивно оцінений і отримує все більшу підтримку авторитетних зарубіжних партнерів.  

- Пильна увага з боку Ради Європи, з боку ОБСЄ дозволяє нам тримати марку свого ВНЗ на високому рівні. Воно зобов'язує нас до того, щоб рівень підготовки був ще вище,

- розповів про один із секретів «внутрішньої кухні» НУ «ОЮА» її президент Сергій Ківалов, нагадавши, що це вже дало практично значущі результати:

- Ми буквально минулого року виграли грант на підвищення кваліфікації детективів і слідчих ДБР, і вони (гості з ОБСЄ І РЄ. - Авт.) Сьогодні зустрічалися і говорили, який рівень підготовки проходить тут. Ми безпосередньо фінансувалися ООН, для того, щоб підвищення кваліфікації проходило саме в стінах нашого університету.

Налагоджена співпраця з Офісом Ради Європи в Україні збільшила шанси і візит його глави в НУ «ОЮА». Стін Норлов дав вельми втішну оцінку:

- Я був в декількох університетах раніше, звичайно, і з того, що я побачив, це прекрасний виш. Я також повинен сказати, що приїхав сюди в «ковідні часи», так що, думаю, наступного разу, коли я приїду, я отримаю більше вражень. Але зараз, як мінімум, у мене є розуміння про стандарт. Це те, що ми любимо в Офісі Ради Європи, щоб порівнювати інші університети. Я повинен сказати, що я засвідчив рівень англійської мови сьогодні в дискусії зі студентами. Я розумію, що це пріоритет президента університету, щоб навчати студентів не тільки в напрямках юриспруденції та інших предметів, але також у вивченні мов. Я знаходжу це дуже важливим для студентів, я і сам був студентом в трьох різних країнах, навчався у Відні, Кембриджі і інших місцях, де є свої мови: звичайно, в Бельгії, Франції. Мені доводилося використовувати різні мови, і я можу сказати, що мови роблять тебе вільним і дають можливість показати свої вміння іншим людям.  

Глава Офісу РЄ та Координатор проєктів ОБСЄ в ході візиту заявили про готовність співпрацювати з Національним університетом «Одеська юридична академія», визнавши високі стандарти навчання тут і потреба України в молодих кадрах для поновлення управлінської еліти держави.