НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Новий соціальний Youtube-проєкт під такою назвою запустив відомий телеведучий та шоумен Олександр Педан. Його мета – допомогти старшокласникам українських шкіл знайти «свій» ВНЗ, професію та своє місто майбутнього в Україні. Для цього разом із донькою 11-класницею Валерією, Олександр вирішив об'їхати 10 міст України та «проінспектувати» десять університетів, щоб не з чуток, а на ділі дізнатися, що являє собою той чи інший виш, у чому розмаїтість та особливість міст та які можливості життя та відпочинку є для студентів. Підказкою служили рекомендації підписників. І коли за спиною залишилися чотири університети, Олександр та Валерія Педан на екваторі проєкту опинилися в Одесі. Єдиним серед вишів Одеської області, який відвідала зіркова родина, став Національний університет "Одеська юридична академія".

У стінах НУ «ОЮА» та її структурних підрозділах знімальна група проєкту провела весь день. «Check-up» розпочався із «серця» всієї юридичної науки – залу судових засідань. За допомогою інноваційних підходів студенти пізнають тут основи юридичної професії, вивчають тонкощі процесуального законодавства в умовах максимально наближених до реального судового процесу. Здобути певне уявлення про нього змогли й гості вишу: Валерія спробувала себе в ролі судді, а Олександр став підсудним. Як підсумок – звинувачення: тато не звозив родину на відпочинок до Одеси.

Наступна університетська локація – храм знань: наукова бібліотека, одна з найбільших в українських ВНЗ, яка налічує понад мільйон найменувань не лише російською та українською мовами, а й англійською, німецькою, французькою, іспанською та італійською. Бібліотекою створено електронний каталог автоматизованої системи Unilib, отримано доступ до авторитетної наукометричної бази даних Web of Science. Книгосховище Одеської юридичної академії – єдине в країні, куди регулярно надходять усі рішення Європейського суду з прав людини англійською мовою.

Ведучий проєкту «Універ Check» Олександр Педан:
«Все дуже гарно, затишно, чисто. Відразу видно, що це є Університет. Зручне планування комплексу вишу дозволяє студентам переходити з корпусу до корпусу. Зараз ми знаходимося у бібліотеці. Скажу, що це одна із найкращих бібліотек, які я бачив при університетах. Дуже круто. Нині такі часи, що у вузах відчувається нестача студентів. А тут усі мотивовані. Ми були на судовому засіданні. Дуже цікаво. Юридична сфера для нас із Лерою – це трохи інший світ. Його потрібно розкрити абітурієнтам та зрозуміти, чи ми спробуємо передати цю атмосферу. На мою думку, юристом і медиком треба народитися, мати до цього природжений дар. Так що поки що мені дуже все подобається. Тепер нам цікаво, які спортивні можливості університету».

Керівник проєкту Олександр Педан, збираючи інформацію для батьків абітурієнтів, наголосив на подальшому працевлаштуванні студентів. Адже це один із головних показників успішності вишу. За визнанням блогера, він неабияк здивований, що тут студенти на ранньому етапі мають можливість проходити виробничу практику, що значно підвищує їхні шанси в майбутньому знайти гідну високооплачувану роботу.

 «Після третього курсу студенти Національного Університету «Одеська юридична академія» практикуються у різних юридичних організаціях та об'єднаннях, у державних установах. Все це – досягнення університету, керівництво якого вважає за важливе стовідсоткове працевлаштування його студентів», – зазначив Олександр Педан.

Прямо за курсом – шаховий зал. До речі, гості також зіграли партію. І хоч Валерія грала білими фігурами, здолати батька не змогла: 1:0 на користь Олександра. Після шахової розминки сім'я вирушила до «Зали засідань Вченої ради» – місце, де ведеться захист кандидатських та докторських дисертацій, де відкриваються всеукраїнські та міжнародні конференції, де читають лекції найкращі закордонні та вітчизняні професори.

Олександр Педан:

«Я реально вражений. Це рівень Верховної Ради України, якихось президентських залів. Я гадаю, що тут можна дивувати іноземних гостей. Я навіть відчув себе тут суддею чи главою. Називайте мене просто – Верховний Педан.

Президент університету ознайомив відомого телеведучого про безперервну систему освіти, яка за понад 20 років зарекомендувала себе з найкращого боку. Старт - ще зі шкільної лави. Як доказ Сергій Васильович Ківалов запросив зіркового гостя до Міжнародної академічної школи Одеса, яка відчинила свої двері минулого року. Це освітній об'єкт, який не має аналогів в Україні та Європі, де передбачено все для інтелектуального, фізичного, творчого та духовного розвитку дітей. Школа майбутнього, як її називають одесити, забезпечена сучасною системою безпеки з індивідуальними картами для входу до школи та більш як 260 камерами відеоспостереження, а кожен клас обладнаний інтерактивними дисплеями. У школі два басейни: олімпійського зразка на шість доріжок та малий басейн – для дітей молодших класів, два спортивні комплекси – критий зимовий та відкритий літній. Є шкільне кафе, кіноконцерт-хол та два храми.

Олександр Педан:

«Це справді Школа майбутнього, а не просто гарна назва. Дай Боже нам усім таке майбутнє, і щоб усі школи були такими. Хотів би я, щоб мої діти навчалися у такій школі. Тому що це реально високий рівень: система безпеки, спортивна база, інтерактивні екрани, басейни, класи, територія. Я ще такого не бачив в Україні, це правда».

Повертаючись до безперервної системи освіти. Після 9-го класу багато школярів роблять вибір на користь Юридичного фахового коледжу. А через три роки вони стають студентами одразу третього курсу Національного університету «Одеська юридична академія», зупиняючи свій вибір на тому чи іншому факультеті. Після здобуття ступеня бакалавра та магістра, багато випускників вступають до аспірантури, захищають кандидатські та докторські дисертації. Таким чином, кожен студент має можливість побудувати успішну кар'єру.

Взявши інтерв'ю у президента університету, Олександр та Валерія Педан вирушили до студентського кафе «Лекс» – продегустувати, що ж щодня їдять тут студенти. Якість продуктів, доступні ціни, смачні страви – ось що завжди відрізняли мережу студентських кафе НУ «ОЮА». І це переконалися гості. А пообідавши, з новими силами вирушили знайомитись зі спортивною інфраструктурою.

Боксерський клуб «Академія Боксу» було відкрито на базі університету пів року тому. Тренування з Валерією Педан провів багаторазовий призер чемпіонату світу, 2-х кратний чемпіон Європи, України та світу з тайського боксу Олег Гута. У цьому клубі створені всі умови для індивідуальних та групових тренувань з класичного тайського боксу, греплінгу, ММА. Також тут діє Центр бойових мистецтв, де спортсмени опановують майстерність самбо, дзюдо та карате. Цікаво, що за такий малий час, який працює боксерський клуб «Академія боксу», він встиг виховати чемпіонів України, Європи та світу.

Олександр Педан:

«В університеті багато спортивних майданчиків, стадіон, критий манеж, навіть крута «Академія боксу». Добре, що хлопці залишили мене цілим і неушкодженим. Не хлопці, а вогонь. Ми тут відзняли цілий сюжет. Стільки гуртків та секцій. Студентам є чим займатися,  головне було б бажання. Хай щастить!"

Ну і яка ж інспекція університету без перевірки гуртожитків. Як відомо, до НУ «ОЮА» вступають навчатися випускники шкіл з усіх регіонів України – їх в університеті понад 90%. Ведучі Youtube-проєкту зайшли в гості до іногородніх студентів, щоб дізнатися про побутові умови, в яких мешкають молоді люди. Сьогодні ВНЗ має 9 сучасних гуртожитків, розташованих у безпосередній близькості від навчальних корпусів. Перевагою кожного з них є надійна система пожежної безпеки, транспортна розв'язка, близькість до моря і насамперед гарний ремонт у кімнатах.

Олександр Педан:

«Ми без попередження прийшли до дівчат, вибачте. Вони нас гостинно зустріли. Ми переконалися, що тут у вас навчаються студенти з усієї України. Умови проживання відмінні. Це більше нагадує не гуртожиток, а якісний хостел. Все зроблено із душею. Ми дізналися від студентів, що їм не довелося нічого купувати, коли заїхали, вони тільки штори повісили й тюль вибрали для затишку, який кожен сам собі створює. У кожній кімнаті, а не на поверсі, є туалет та душ. А десь буває на два поверхи один туалет та душ на п'ять поверхів. Тож умови проживання студентів реально класні. Я приємно вражений. Ваші студентки кажуть, що не хочуть їхати додому. І я їх розумію, це готель, а не гуртожиток. Тут є, де працювати та відпочивати, всі умови для комфорту студента. Впевнений лайк!

До речі, Національний Університет «Одеська юридична академія» стала першим ВНЗ в Україні, який розробив та впровадив унікальну програму «Зелений університет». На дахах гуртожитків встановлені сонячні колектори, завдяки яким у кімнатах 24/7 є гаряча вода цілий рік.

«Зелений університет» мене особливо здивував. Я ще ніде не бачив, щоб на гуртожитку поставили сонячні панелі, які підігрівають воду. Єдине, за що я переживаю, якщо взимку сонця не буде», – зізнався Олександр.

Президент Національного Університету «Одеська юридична академія», Сергій Васильович Ківалов розвіяв сумніви гостя:

«Річ у тому, що у нас є подача газу, яким ми користуємося. Не буде сонця – включатимемо опалення та подаватимемо гарячу воду. Коли ж місто відключає гарячу воду у квітні, а вона студентам дуже потрібна, ми використовуємо сонячні колектори, які встановлені на кожному гуртожитку».

Оглянувши студентський гуртожиток, Олександр та Валерія Педан повернулися до стін університету, щоб побачити гордість НУ «ОЮА» – Музей рідкісних видань. Тут зібрано понад 15 тисяч історичних книг та документів, що видавалися починаючи з 17 століття до теперішнього часу. Зібрання музею включає бібліотеки-колекції видатних вчених-правознавців.

Поруч розташований унікальний Музей зброї, а також пневматичний та бойовий тир. Знімальна група «Універ Check» була вражена побаченим і не проґавила можливості спробувати себе в майстерності стрілянини з різних видів зброї.

Ще один ексклюзив від Національного Університету "Одеська юридична академія": студенти-юристи навчаються працювати з детектором брехні, серед яких – американський п'ятиканальний поліграф найновішої моделі відомої фірми Axiton, який широко використовується Міністерством оборони США. Столичних гостей зацікавила можливість перевірити один одного на чесність у Центрі тестування на поліграфі.

Після «випробування» Валерія з Олександром вирушили знайомитись із наймолодшим структурним підрозділом виш – факультетом кібербезпеки та інформаційних технологій. Ведучим проєкта розповіли про авторські розробки студентів та викладачів, ІТ-проєкти, показали роботу Центру кібербезпеки, лабораторії робототехніки та спеціалізованої лабораторії провідної міжнародної IT-компанії «Keep Solid». Це стало завершальним етапом знайомства команди «Універ Check» із Національним університетом «Одеська юридична академія». Валерія Педан готова підбивати експрес-підсумки насиченого дня:

«Раніше я ніколи не була в юридичному університеті, і для мене це зовсім нова галузь. Мені сподобалася атмосфера, на жаль, через COVID-19 було небагато студентів, щоб скласти повне враження, але атмосфера і всі приміщення мені сподобалися».

Випуск про Національний університет "Одеська юридична академія" з'явиться на платформі Youtube навесні 2022 року. А попереду у творців проєкту, які зараз в активному освітньому пошуку, ще 5 міст та університетів. На чию користь зробить вибір Валерія, дізнаємося за пів року.