НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Адміністрація Національного університету «Одеська юридична академія» підписала з відомим виробником комп'ютерних програм – міжнародною IT-компанією EPAM Systems меморандум про співпрацю. Завдяки цьому студенти наймолодшого факультету кібербезпеки та інформаційних технологій університету, що швидко розвивається, зможуть у цій компанії проходити практику з перспективою працевлаштування на високооплачувану роботу.

Таку співпрацю декан факультету кібербезпеки та інформаційних технологій НУ «ОЮА» Олег Дикий вважає цінним і для своєчасного оновлення навчального процесу:

«Наш факультет дуже молодий – він існує фактично три роки. Але за цей час була зроблена велика робота керівництвом університету. Ми підписуємо договори, і черговий виток нашого розвитку зараз – це підписання меморандуму зі світовою компанією EPAM Systems, яка є в Україні лідером в IT-індустрії з консалтингу та інших напрямів. І для нас важливо, що це підписання дає можливість готувати добре підготовлених студентів, які зможуть вже, починаючи зі старших курсів, працевлаштовуватися на різні позиції розробників, інженерів, заробляючи досить серйозні гроші».

Компанія ЕРАМ Systems бере участь у технічній освіті дітей та молоді, використовуючи оригінальні навчальні програми EPAM eKids та EPAM University. При цьому програма EPAM eKids дозволяє дітям вивчати основи програмування, тренерами виступають співробітники компанії, проводячи заняття у вільний від роботи час. Подібна практика освоєна ЕРАМ Systems вже у 15 країнах.

А студентів Одеської юридичної академії компанія тренуватиме на основі навчальної програми вищого рівня – EPAM University. Вона дозволяє програмістам-початківцям отримати знання та навички, необхідні для професійного зростання в IT-сфері. Причому навчатись по всіх цих програмах студенти зможуть безплатно. Для ефективнішого процесу взаємодії передбачено створення на базі Національного університету «Одеська юридична академія» лабораторій ЕРАМ.

Важливо, що співробітники EPAM University, які пройшли таке навчання, проходять співбесіду, за результатами якої отримують запрошення на роботу близько 97% випускників програм. І керівник представництва EPAM у Південному регіоні Сергій Геращук зацікавлений  у партнерстві цієї IT-компанії з Національним університетом «Одеська юридична академія»:

«Ми раді цій співпраці, і сьогодні дуже гарна подія загалом для IT-індустрії, я думаю, що для Національного університету «Одеська юридична академія» також. Ми офіційно підписали документи та стали співпрацювати. З боку компанії допомагатимемо з експертною базою та підготовкою фахівців для IT, загалом і для розвитку Південного регіону. Будемо раді бачити цих спеціалістів у своїй компанії».

ЕРАМ Systems у співпраці із сорока університетами шести країн підготувала за програмою EPAM University з 2004 року понад 23 тисячі фахівців. До цієї когорти тепер входитимуть і студенти Одеської юридичної академії, і в успішності цього партнерства впевнений керівник навчальних програм EPAM University в Україні Денис Гриньов. Він розповів, що таке навчання ведеться поетапно. Спершу – базові знання для великої кількості студентів, а щоб перейти на наступний рівень, студенти повинні складати інтерв'ю, писати свої проєкти. Ті, хто до кінця курсу отримає від експертів компанії оцінки «добре» або «відмінно», потім отримають запрошення до компанії для роботи інженерами та подальшого кар'єрного зростання.

До підписання меморандуму керівник навчальних програм EPAM University в Україні Денис Гриньов попередньо ознайомився з організацією навчального процесу в Одеській юридичній академії та не приховує задоволення відмінною організацією справи:

«Ми були вражені інфраструктурою університету, матеріально-технічною базою. Ми були вражені активністю студентів, які ставили питання, які відрізняються від інших студентів, з якими ми спілкувалися, а спілкувалися ми з багатьма».

Адміністрація НУ "ОЮА" оперативно реагує на освітні потреби в еру стрімкого розвитку інформаційних технологій. У цьому фахівці визнають важливість ролі президента Національного університету «Одеська юридична академія». Це підтвердив і керівник представництва EPAM у Південному регіоні Сергій Геращук:

«Хочеться відзначити, що ініціатива президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Васильовича Ківалова є дуже перспективною. І ми вважаємо з боку IT-компанії EPAM, що ця ініціатива може допомогти рухати вперед загалом IT-індустрію та створювати здорову конкуренцію, щоб інші навчальні заклади конкурували та намагалися бути на тому ж рівні, який ми бачимо зараз на факультеті кібербезпеки НУ «ОЮА». Ініціатива Сергія Васильовича Ківалова – це дуже гарний внесок та показовий приклад нетехнічним вишам також створювати такі напрями та факультети».

Справді, факультет кібербезпеки та інформаційних технологій Національного університету «Одеська юридична академія» останніми роками має значні здобутки. Так, лабораторія інформаційних технологій вишу розробила перший в Україні мобільний додаток, який дозволяє дистанційно вивчати розклад лекцій та орієнтуватися у навчальному кампусі. Також створено чат-бот – головний помічник викладачів та студентів: цей програмний додаток допомагає ознайомитися з усіма навчальними матеріалами та подивитися лекції з тієї чи іншої дисципліни.

А коли обмежувальні заходи через пандемію коронавірусу заважали проводити у звичайному режимі дні відкритих дверей, Одеська юридична академія спільно з компанією Google презентувала віртуальний 3D-тур ВНЗ. Прогулятися студентським кампусом, подивитися аудиторії та познайомитися з матеріально-технічною базою вишу стало можливим не виходячи з дому.

При цьому керівництво НУ «ОЮА» дбає про гідне матеріально-технічне забезпечення умов для навчання студентів. Тому п'ять років тому, перш ніж відкрити новий факультет кібербезпеки та інформаційних технологій, у НУ «ОЮА» було створено перший в Україні Центр кібербезпеки та інформаційних технологій, а також сучасний IT-центр.

Невипадково університету вдалося налагодити співпрацю з багатьма державними органами та приватними компаніями, де студенти Національного університету «Одеська юридична академія» можуть проходити практику. Зокрема, студенти та випускники факультету кібербезпеки та інформаційних технологій практикуються з перспективою роботи у Міністерстві інфраструктури України, де створено Центр цифровізації та кібербезпеки, а також у департаменті кіберполіції Національної поліції України та у міжнародних IT-компаніях. Міцну основу для цього створює укладання цілої низки договорів про таку співпрацю.