НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

4 грудня Національний університет «Одеська юридична академія» відзначив 24-річницю з дня свого заснування. Це важливий день для всього викладацько-професорського складу та студентства. Адже саме тут молоді спеціалісти мають змогу розвивати свою наукову кар’єру, ставати професіоналами своєї справи.

24 роки тому Вченою радою було прийнято одноголосне рішення створити Одеську юридичну академію. 2 грудня 1997 року, на підставі постанови Кабінету Міністрів України, на базі Юридичного інституту Одеського державного університету імені І. І. Мечникова створено Одеську державну юридичну академію.

Пройшло вже 24 роки з того пам’ятного дня, коли перший склад колективу Академії починав свою роботу в єдиній будівлі, що належала вишу – наполовину згорілому корпусі, позбавленому опалення і яких би то не було зручностей. Колектив університету, як і тоді, являє собою родину відданих своїй справі однодумців-ентузіастів, багато з яких працюють тут з тих самих пір і до цього дня.

Свій день народження Національний університет «Одеська юридична академія» вперше зустрічав на території сучасного концерт-холу Міжнародної академічної школи Одеса, де приймав привітання від почесних гостей, а яскравою ізюминкою свята став щорічний конкурс «Міс Академія-2022».

Враховуючи сьогоднішню епідемічну ситуацію захід проводився з дотриманням всіх карантинних норм. У всіх гостей були наявні сертифікати про вакцинацію або ПЛР-тести на COVID-19.

Традиційно перше вітальне слово було надано Президенту Національного університету «Одеська юридична академія»:

«Я до цих пір пам’ятаю, як 24 роки тому одноголосно було підтримано програму про створення самостійного вищого навчального закладу, який буде прикрашати наше місто і країну. На початку нашого шляху ми взяли в оренду два поверхи на Піонерській 30, це була наполовину згоріла будівля, але в нас вийшло побудувати гарний вищий навчальний заклад.

Я впевнений, що такі заходи потрібні, тому що всі їх чекають, особливо студенти, адже ми робимо їх в першу чергу для них. Ми це робимо, щоб побачити їх таланти. «Міс Академія» має хорошу і старовинну історію, вже протягом, майже, чверть століття, ми відзначаємо це свято».

Традиційно, захід почався із вручення звання почесного доктора НУ «ОЮА» - Honoris Causa. За високі досягнення та неоціненний особистий внесок у розвиток Академії, це звання було присвоєно Посолу Генріку Виладсену – Координатору проєктів ОБСЄ в Україні.

«В першу чергу це, звісно, дуже емоційний день для мене. Для мене велика честь отримати звання доктора Honoris Causa Одеської юридичної академії. Я з нетерпінням чекаю можливості зробити великий внесок в Академію і в українську освіту в майбутньому», - каже Посол Генрік Виладсен.

З нагоди свята була дотримана ще одна традиція – вручення звання почесного професора Національного університету «Одеська юридична академія». За рішенням Вченої ради високого звання був удостоєний завідувач кафедри господарського права і процесу, доктор юридичних наук, професор Олег Подцерковний. Також за вагомий внесок у розвиток юридичної науки і освіти членам професорсько-викладацького складу, а також студентам, вручили почесні нагороди, грамоти та подяки від Міністерства освіти і науки України, Одеської обласної держадміністрації, Одеської обласної ради та Національного університету «Одеська юридична академія», а також грамоти Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та Митрополита Ізмаїльського Агафангела.

«Я абсолютно впевнений, що нагороджені достойні люди і достовірно знаю, що у Міністерства освіти і науки буде ще багато приводів вручати відомчі нагороди колективу, кращим студентам, адже вони того варті» - розповідає Сергій Захарін.

Почесним званням «Юрист року Одещини» було нагороджено першого заступника голови Одеської обласної адміністрації Волошенкова Бориса Олексійовича та начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Семенишина Миколу Олександровича.

«Сьогодні для мене велика радість отримати визнання з боку керівництва ЗВО, тим більше виш готує майбутніх працівників­­­­­­ поліції, кіберполіції та органів досудового розслідування. Ми надзвичайно цінуємо і поважаємо випускників вишу. Мені хотілося б подякувати Сергію Васильовичу, колективу, професорсько-викладацькому складу за те, що розвивають надзвичайно потужну юридичну школу, побажати міцного здоров’я, не зупинятися на досягнутих звершеннях і гідно зустріти ювілей – 25 років з нагоди заснування Національного університету «Одеська юридична академія», - розповідає Микола Семенишин.

«Випускники Національного університету «Одеська юридична академія», студенти – бажані гості П’ятого апеляційного адміністративного суду. Починаючи від звичайних обов’язкових  практик закінчуючи працевлаштуванням, при тому що конкурс колосальний для зайняття тих чи інших посад в П’ятому апеляційному адміністративному суді, але випускники НУ «ОЮА» завжди показують себе на вищому рівні», - вважає голова П’ятого апеляційного адміністративного суду Олександр Джабурія.

Зберігаючи прекрасні традиції ВНЗ, тут закладають нові звичаї і традиції, і вони стають частиною життя. Так було засноване звання «Викладач року». Цього року кращими викладачами було визнані три педагога, а саме: асистента кафедри міжнародного та європейського права Владишевську Вікторію Вікторівну, асистента кафедри конституційного права Батана Юрія Дмитровича та доцента кафедри історії держави та права Остапенка Тимура Олександровича.

«Для мене зараз дуже хвилююче і приємно отримати таку почесну нагороду, оскільки визнання студентів є найвищою нагородою для кожного викладача. Я вдячна нашому Президенту Сергію Васильовичу Ківалову за ті можливості, які він надає нам, надихає нас і своїм прикладом показує, як можна пройти шлях від абітурієнта до викладача, такий нелегкий, тернистий, але дуже цікавий», - зазначила Вікторія Владишевська.

Всі 24 роки, з самого початку, серед студенток в університеті проводиться конкурс краси і молодості «Міс Академія»». Наші дівчата завжди славилися особливим шармом і красою. Вони вміють справити враження і готові відстоювати свою першість і лаври переможниці. Студентки Національного університету «Одеська юридична академія» майбутні юристи, адвокати, судді і прокурори, журналісти і політологи, але вони також вміють виглядати на всі сто. І щорічний конкурс краси це доводить.

«Якщо згадати той час, коли я брала участь у конкурсі, то емоції мене переповнювали, було витрачено дуже багато сил на це, але я можу сказати, що це було не дарма. Виходячи на сцену, єдине, що пообіцяла я собі, це дійсно насолодитися цим вечером і зробити від себе максимум, викластися на всі сто, і в мене це вийшло», - поділилася спогадами «Міс Академія -2020» Юлія Крачун.

«Краса врятує світ» - цей відомий вислів можна використати, щоб описати учасниць конкурсу «Міс Академія-2022». Талановиті, розумні і, звісно, красиві – такими конкурсантки постали перед журі. Судді конкурсу визнають, що підготовка дівчат пройшла на високому рівні.

У число членів журі ввійшли: голова журі – почесний громадянин міста Одеса та Одеської області, президент Національного університету «Одеська юридична академія», академік Сергій Васильович Ківалов; Тетяна Савченко – Генеральний голова комітету Міс Україна-Південь; Посол Генрік Виладсен – Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, почесний доктор Honoris causa НУ «ОЮА»; Стін Норлов – Голова Офісу Ради Європи в Україні; Захарін Сергій Володимирович - Державний секретар Міністерства освіти і науки України; Доровська Ксенія – власниця салонів краси «Timespell»; Тетяна Акуленко – «Міс Tourism Black Sea-2018», Переможниця міжнародного конкурсу (Астана, Казахстан) «Міс СНД-2018», директор Громадської організації «Мангуст», доктор філософії у сфері права; Ірина Жуковська - стиліст-дизайнер одягу та прикрас, співзасновниця торгової марки «Showroom Kira Koks»; Вероніка Шувалова – «Міс НУ «ОЮА»-2017», «Міс Одеса-2018», фіналістка конкурсу краси «Міс Україна-2018»; Юлія Крачун – «Міс Юридичний коледж–2017», «Міс НУ «ОЮА»–2020»; Микола Поздняков – засновник та генеральний засновник ТМ Viko. Публічний діяч, бізнесмен, блогер, власник меблевого та будівельного бізнесів.

«Всі учасниці прекрасні, мені дуже сподобалося, що вони підійшли до підготовки серйозно. Ми всі в захваті, дуже важко обрати переможницю», - сказала Ксенія Доровська.

Поки судді вирішували кому з дівчат віддати пальму першості, на сцені підводили підсумки ще одного конкурсу – Міс і Містера Інстаграм. Міс Інстаграм стала студентка 1 курсу магістратури факультету цивільної та господарської юстиції Семененко Христина, а Містером Інстаграм став студент 1 курсу факультету прокуратури та слідства Палагнюк Олексій.

Після оголошення перемоги Містер Інстаграм, він же Олексій Палагнюк, сказав:

«Чесно, це була неочікувана перемога для мене, але цю перемогу я хочу розділити зі всіма глядачами, які за мене голосували, тому що вони не полінувалися і віддали за мене свій голос».

Кульмінацією вечора стала урочиста коронація Міс. Другою «Віце-міс-2022» стала студентка II курсу соціально-правового факультету Ольга Сєрая, яка продемонструвала хореографічні навики професійного рівня.

«Дуже було важко, дуже хвилююче, але ми впорались з цим завданням. Я дуже рада, що в нас все вийшло так яскраво, круто і дуже святково» - заявила Друга «Віце-міс Академія-2022» Ольга Сєрая.

Беатриса Тітаренко, студентка I курсу факультету цивільної та господарської юстиції, зайняла почесне друге місце.

«Це щось неймовірне, для мене це перший такий досвід, перший конкурс краси такого масштабу. Це незабутні емоції і хвилини мого життя», - сказала після оголошення Беатриса Тітаренко, перша «Віце-міс Академія-2022»

За рішенням суддів, найдостойнішою цього року з 19 представниць було визнано студентку І курсу судово-адміністративного факультету Марію Федоренко:

«Цей конкурс приніс мені безліч позитивних емоцій. Я дуже хвилювалася, але я вдячна своїм батькам та факультету за допомогу і підтримку. Дякую Вам, Сергію Васильовичу, за такий чудовий захід».

Також глядачам запам’яталися інші учасниці, яких відзначили титулами, такими як «Міс Оригінальність», «Міс Екзотичність», «Міс Артистизм», «Міс Талант» та інші.

Ще одна яскрава сторінка Національного університету «Одеська юридична академія» перегорнута, і в історію вона ввійде неймовірно насиченим дійством, укріпивши лідерство, високу репутацію і престиж провідного університету нашої країни.