НОВИНИ
УНІВЕРСИТЕТУ

 

Сьогодні Україна відзначає День Соборності. Саме цього дня 103 роки тому – 22 січня 1919 року – на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Так було створено єдину Українську державу. На жаль, довго вона не проіснувала. Вже влітку 1919 року внаслідок військових дій українську державність було ліквідовано.

Акт возз'єднання став ознакою розвитку нації. Офіційним державним святом День Соборності України став 1999 року після підписання президентом Леонідом Кучмою відповідного Указу від 21 січня 1999 року.

Сьогодні важливо розуміти, що сила країни в єдності і не залежить від дат, гасел та меморандумів. Єдність завжди була, є і буде результатом мудрих політичних рішень, підкріплених рішучими діями та високим заходом відповідальності за країну та свій народ.

Цей день символізує єднання українських земель, розуміння, що ми всі – один народ і жодні рубежі не зможуть нас розділити.

Я вітаю всіх українців із Днем Соборності!

Миру та процвітання всім нам!», – привітав усіх співгромадян Заслужений юрист України, президент Національного університету «Одеська юридична академія», почесний громадянин міста Одеса Сергій Ківалов.