УНІВЕРСИТЕТУ

Студенти Національного університету «Одеська юридична академія» представляють собою всю географію України. Багато з них у нинішніх умовах не мають можливості повернутися до своїх рідних міст і з метою безпеки залишаються в Одесі. Один із гуртожитків університету відвідали журналісти авторитетного британського таблоїду «Daily Mail». Кореспондентів зацікавило ставлення студентів до подій у країні, а також у яких умовах вони проживають та як саме проходить їх навчання.

«Гуртожиток дуже підтримує студентів, створені всі умови, щоб вони могли залишатися тут у скрутні часи. Дуже ясно видно, що тут добре, затишно та комфортно вчитися. Середовище для навчання безпечне.

Я задоволений тим, що триває навчальний процес. Вразило і те, що студенти продовжують навчання навіть онлайн, незважаючи ні на що. Для людей, які мешкають в Англії, буде дуже цікаво, що багато студентів з інших міст можуть приєднатися до навчального процесу в Академії. Дуже добре, що студентам у вільному доступі надані продукти харчування та всі зручності для того, щоб залишатися тут жити та продовжувати навчальний процес. Також був вражений, що є телеграм-канал студентів. Якщо у них виникають проблеми або будь-які переживання, яких не було у звичайний мирний час, вони можуть ними поділитися, і решта студентів допомагає вирішувати проблеми», – прокоментував Ен Галлахер, журналіст «The Mail On Sunday» (недільне видання щотижневої газети « Daily Mail»).

Студенти факультету цивільної та господарської юстиції налаштовані оптимістично. Вони впевнені, що країні потрібні грамотні фахівці, тому з усією відповідальністю ставляться до навчального процесу. А комфортні та безпечні умови проживання допомагають зосередитись на заняттях, не відволікаючись на побутові проблеми.

«У гуртожитку в принципі все нормально, жодних небезпечних об'єктів поряд немає, я не дуже переймаюся тим, що тут щось станеться. Більшість, хто виїхав із гуртожитку, навпаки, зробили помилку, бо в них удома набагато не безпечніше, ніж тут», – розповів Артем Алексєєнко, студент факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія».

«Оскільки в Херсонській області ведуться активні бойові дії, то першого дня, 24 лютого, я не змогла повернутися до себе додому, і батьки теж не змогли виїхати і тому я залишилася в гуртожитку, як і багато студентів. Завдяки тому, що я відчуваю себе в гуртожитку безпечно, можу продовжувати навчальний процес. Тут студентів залишилося чимало, які не можуть повернутися додому. Відчувається, коли всі разом, легше та простіше», – поділилася Наталія Цабій, студентка факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія».

«Система нашого гуртожитку відрізняється від усіх гуртожитків у країні – я була у друзів у різних містах: Харків, Київ. І ніде немає таких комфортних умов, щоб студент міг почуватися справді як удома. Тобто, у кожного завжди є гаряча вода, опалення, душові кабінки теж у кожного в кімнаті, дуже зручно. Хотілося б подякувати керівництву університету, президенту Сергію Васильовичу Ківалову за можливість навчатися тут, за безпечні умови в рамках нашого гуртожитку та за надану допомогу. Це і медикаменти, і продукти харчування, взагалі, знаєте, у нас постійно запитують, чи все гаразд, чи потрібно нам щось», – розповіла Аліна Шепотько, студентка факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія».

Нагадаємо, що протягом останнього року Національний університет «Одеська юридична академія» кілька разів відвідував Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, а також майже всі заступники Міністра. Більше того, Сергій Шкарлет приїжджав до гуртожитку НУ «ОЮА» на території колишньої Міжрейсової бази моряків, щоб побачити умови, створені для студентів. Такий налагоджений діалог між студентами, Міністерством освіти та науки, а також президентом університету Сергієм Ківаловим – приємно здивував представників британського видання.

«Дуже приємно, що Міністр з особистої ініціативи може приїхати до гуртожитку Академії, цікавиться проблемами студентів та постійно думає, як можна покращити їхнє життя, перебування тут та процес навчання.

Також ми дуже вдячні, що Сергій Ківалов надає можливість зустрічатися зі студентами і вони можуть поділитися з ним своїми проблемами», – додав Єн Галлахер, журналіст «The Mail On Sunday».

Зазначимо, що керівництво, викладачі та студенти університету роблять свій посильний внесок у забезпечення громадського порядку, патрулюючи вулиці Одеси, реалізують різні соціальні проекти та займаються волонтерською діяльністю. Одностайним рішенням Вченої ради було виділено фінансову допомогу Одеському військово-медичному клінічному центру у розмірі одного мільйона гривень. Юридична клініка університету надає безоплатну правову допомогу громадянам.

Об'єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг НУ «ОЮА» здійснює безкоштовний ремонт та пошиття одягу, а також надає перукарські послуги внутрішньо переміщеним особам.

Крім того, створено Центр збору гуманітарної допомоги Національного університету «Одеська юридична академія» на базі Морського училища №3 за адресою вулиця Мечникова 76, А. Університет продовжує злагоджено працювати, дбаючи про безпеку студентів та своїх співробітників.