УНІВЕРСИТЕТУ

ЕКОНОМІЧНІ ТА ГУМАНІТАРНІ НАСЛІДКИ ВІЙНИ В УКРАЇНІ: УРОКИ ОПОРУ - тема Міжнародної конференції, що відбулася в Університеті CUNEF (Мадрид). Модераторами виступили Адорасьон Альваро Мойя, декан факультету бізнесу, економіки та права, професор Університету CUNEF та Ізабель Маравалл Баквальтер, професор Університету CUNEF.

CUNEF – це приватний університет, створений Мадридською громадою під егідою найстарішого університету світу – Computence University (1293) Спеціалізація університету - викладання та дослідження з використанням передового досвіду та інтернаціоналізації в галузі бізнесу та економіки, математики та цифрового бізнесу, права, управління та диджіталізації.

Хосе Рамон Діес. Директор з економіки та міжнародних ринків Caixabank Research. професор іспанської економіки CUNEF висвітлив проблему «Економічних наслідків війни в Україні». Він відзначив важливість дисбалансів постачання нафти, газу та продовольства через агресію в Україні та зосередився на макропоказниках, пов’язаних з цими процесами.

Пабло Фернандес Хіменес, спеціаліст із зовнішніх зв’язків в Іспанії, зосередився на «Аспектах, пов’язаних з примусовим переміщенням, викликаним війною в Україні» та ролі Директиви про тимчасовий захист у поводженні з жертвами агресії.

Національний університет «Одеська юридична академія» був репрезентований  проректором з міжнародних зв'язків, професором В’ячеславом Туляковим, який зупинився на викликах війни та дисбалансів  економіки та управління та їх впливом на злочинність. Проаналізовано українській досвід протистояння та інституційні аспекти боротьби з міжнародною, транснаціональною та національною злочинністю в Україні. Цитата Голди Меїр «Ми маємо намір залишитися живими. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це не питання, яке залишає багато місця для компромісу», — такою була центральна парадигма аналізу уроків українського спротиву у цій дискусії. Професори Адорасьон Альваро Мойя, Ізабель Маравал Баквальтер та Бланка Лозано Кутанда разом із аспірантами Університету CUNEF були серед активних учасників конференції.