ПІДРОЗДІЛІВ

Кожен з нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає майбутнього, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього.

З метою вивчення історичного минулого нашої країни студенти Криворізького юридичного фахового коледжу під керівництвом завідувача кафедри соціально-політичних та економічних дисциплін КФ НУ «ОЮА», к.і.н. Барабаш Н.О, директора коледжу Лескової-Годлевської Ю.К., викладача історії Устинова С.І. 24 вересня вирушили у цікаву подорож легендарними місцями Батьківщини за маршрутом Чигирин-Суботів-Холодний Яр.

Сьогодні Чигирин – невеличке містечко, однак у ХVІІ ст. в цьому місті вирішувалась доля не лише України, а й, значною мірою, деяких країн Європи.  Розквіт Чигирина припав на період гетьманування Б.Хмельницького в 1648 – 1657 рр., тоді він став гетьманською столицею, військово-адміністративним і політичним центром Української козацької держави – Війська Запорозького. Саме тому студенти з такою цікавістю роздивлялися пам'ятки козацької доби: зброю та спорядження – шаблі, ножі, бойові сокири, чекани, рушниці, предмети декоративно-ужиткового мистецтва, нумізматику, побутові речі в музеї Богдана Хмельницького.

Після відвідування музею студенти піднялись на Богданову гору. За переказами, колись на цьому пагорбі багатотисячна орда тримала в облозі військо Богдана Хмельницького. Від колишньої неприступної фортеці залишився тільки бастіон Дорошенка. З Богданової гори мали змогу оглянути чудові краєвиди, віддалені села, пагорби і низи Тясмину, далекі Придніпровські рівнини і ліси.

У Суботові студенти відвідали замчище Богдана Хмельницького та Іллінську церкву, окремою цікавою локацією стала відреставрована «Українська хата» з традиційним набором побутових речей.

Продовжили свою подорож по реліктовому лісовому масиву «Холодний Яр». Велике здивування викликав огляд велетенського дуба. Цей 1100-літній дуб, зі своєю власною історією, названий на честь Максима Залізняка, котрий, разом з гайдамаками, спочивав та проводив наради на цьому місці за часів Коліївщини.

З сумом і болем у серці студенти слухали розповідь екскурсовода біля братської могили про знищення 18 червня 1943 року цілого поселення – хутора Буди. У братській могилі на Буді спочивають 86 жертв гітлерівських карателів.