З самих перших днів існування  Національного університету «Одеська юридична академія» одним із основних напрямів діяльності закладу став розвиток і популяризація спорту серед студентів.

Саме тоді і почав створюватися великий сучасний спортивний простір, який вже понад 20 років допомагає студентам у  фізичному вихованні та підтримці власного здоров’я.

Понад 10 спортивних залів та майданчиків функціонують на території Університету, серед яких: ігрові зали для гри у мініфутбол, баскетбол, волейбол, простір для настільного тенісу, стадіон, тренажерні зали та тенісний корт, що розташований на береговій лінії  біля 8-ої станції Великого Фонтану. На території університету також діє стадіон міжнародного класу, що може вмістити на трибунах понад 5 тис. осіб. Його особливість - новітня освітлювальна система, яка створює ефект денного світла і французьке мультифункціональне наливне покриття, що застосовується у будівництві стадіонів та спортивних комплексів міжнародного рівня.

Почати займатися спортом у стінах НУ «ОЮА» може хто завгодно, не зважаючи на рівень підготовки. Так у стінах академії функціонують такі секції у які можуть вступити як початківці, так і професіонали:

· Футбол та мініфутбол
· Баскетбол
· Волейбол
· Великий та настільний теніс
· Вільна боротьба
· Бокс 
· Легка атлетика
· Танці
· Стрільба та багато ін.

НУ «ОЮА» постійно модернізує свій спортивний сектор та удосконалює його матеріально-технічну базу, завдяки чому у стінах Університету було виховано велику кількість справжніх чемпіонів.

Завдяки розвиненій спортивній базі  на території ЗВО постійно проводяться регіональні, національні та міжнародні змагання з різноманітних видів спорту, завдяки чому у 2019 НУ «ОЮА» був визнаний Міністерством молоді та спорту «Найкращим спортивним університетом України».

Невід’ємною частиною студентського життя є університетські змагання та спартакіади. Щороку команди факультетів з футболу, баскетболу, волейболу, шахів, настільного тенісу та стрільбі борються за першість. На святковій хвилі до змагань також приєднуються і викладачі університету зі всіх кафедр.

На кафедрі фізичного виховання НУ «ОЮА» працюють виключно кваліфікаційні спортсмени, серед яких і майстри спорту. Одним з таких викладачів є Заслужений тренер України, володар VI дана по дзюдо, доцент Іван Іванович Чортів виховав не одне покоління видатних спортсменів. Серед його вихованців, що навчалися та навчаються у НУ «ОЮА», є і призери чемпіонатів Європи та світу, а також учасники Олімпійських ігор. 

Так за останні роки, не зважаючи на тяжку епідеміологічну ситуацію у світі, студенти університету продовжують виборювати перемогу на різноманітних чемпіонатах:

· Студентка ФЦГЮ Елькнер Катерина стала чемпіонкою Європи з рукопашного бою;
· Студент САФ Чекман Михайло виборов перемогу у чемпіонаті Європи з хортингу;
· Козловський Іван, студент ФЦГЮ, став чемпіоном України з бойового самбо та бойового джиу-джитсу.

Студентами НУ «ОЮА» на сьогодні було завойовано понад 100 різних медалей на чемпіонатах України, Європи та світу.

Розвинена спортивна інфраструктура, професійний викладацький склад, активна підтримка талановитої молоді керівництвом університету дозволяє нашим студентам з великим натхненням та впевненістю розвиватися у спорті та досягати у ньому успіхів. Ми впевнені, що Національний університет «Одеська юридична академія» виховає ще не одне покоління чемпіонів, якими буде пишатися вся наша країна.