Заняття спортом сприяє розвитку фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей, що забезпечують підвищення спортивної майстерності. У нашому університеті створюються комфортні умови талановитим спортсменам для поєднання навчання зі спортивною підготовкою. Підвищення їхньої майстерності для участі у чемпіонатах України, кубках Європи та світу, призові місця та кубки – це престиж не лише нашого університету, а й для всієї України.

Спортивні результати та студентський спорт сьогодні потрібні та важливі, але не є єдиною складовою системи фізичного виховання НУ ОЮА. Фізичне виховання – один із найважливіших елементів усієї навчально-виховної роботи, яка вирішує завдання зміцнення та збереження здоров'я, розвитку фізичних та морально-вольових якостей, оволодіння професійно важливими прикладними навичками спеціальної фізичної підготовки.

Навчальну та спортивно-оздоровчу роботу курирують викладачі кафедри фізичного виховання на факультетах: допомагають комплектувати та організовувати підготовку збірних команд для участі у міжвузівських, міських, обласних змаганнях за видами Спартакіади. Найкращі з них виступають у складі збірної команди міста та України на Універсіадах, чемпіонатах Європи та світу, Олімпійських іграх.

На навчальних заняттях здобувачі вищої освіти отримують теоретичні та практичні знання з культури фізичного виховання, опановують вміння та навички з ігрових видів спорту, за допомогою чого формуються потреби у здоровому способі життя.

Щорічно проводиться Спартакіада НУ «ОЮА» серед факультетів, традиційні кубки з видів спорту, присвячені визначним датам, товариські зустрічі та спортивно-пізнавальні заходи.

У студентській спартакіаді беруть участь усі факультети та структурні підрозділи університету: ФПС КЮ, ФЦГЮ, ФСМП, ФЖ, ФППС, ФКІТ, ЮФК та ОУ №3. Змагання користуються величезною популярністю серед студентської молоді: визначається переможець з волейболу, баскетболу, футболу, настільного тенісу, бадмінтону, шахів, стрільби, підбиваються командно-особисті підсумки, визнається «Кращий спортивний факультет року».

Спартакіада НУ «ОЮА» серед професорсько-викладацького складу та працівників академії проводиться з волейболу, міні-футболу, стрільби, легкої атлетики, бадмінтону, настільного тенісу, дартця, щахмат, визначаються найсильніші команди та особи.