МІЖНАРОДНЕ
СПІВРОБІТНИЦТВО

 

tempus logo new

Виконавче Агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейського Союзу високо оцінило результати проектуTEMPUS IV «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права в Східній Європі - InterEULawEast», національним координатором якого в Україні є Національний університет «Одеська юридична академія», та вирішило продовжити проекту ще 6 місяців (до 31 травня 2017 року).

Завдяки продовженню проекту викладачі Національного університету «Одеська юридична академія» отримують додаткові можливості щодо обміну досвідом викладання з колегами з провідних університетів Східної Європи. Зокрема за рахунок проекту на другий семестр 2016/2017 навального року заплановано проведення серії міжнародних конференцій та організація візитів до Одеси гостьових лекторів з Хорватії та Словенії.

2017 06 14 1

Колекція Наукової бібліотеки НУ «ОЮА» поповнилася цінним фундаментальним виданнямз права Європейського Союзу, яке укладено за участі провідних науковців, сприяння програми TEMPUS InterEULawEast та за підртимки президента Національного університету "Одеська юридична академія" Ківалова С.В. 

Минулого року посібник було представлено в електронному форматі у репозитарії НУ «ОЮА» (http://dspace.onua.edu.ua/handle/11300/5500), наразі ж кожен бажаючий може ознайомитися з друкованими примірникамивидання у Науковій бібліотеці НУ ОЮА .

Вагомий внесок у реализацію проекту зробили представники Одеської школи права. Проректор з міжнародних зв’язків, доктор юридичних наук, професор Вячеслав Олексійович Туляков виступив одним з редакторів видання.  До авторського  колективу увійшли професор Т.О. Анцупова, доценти Ю. Ю. Акіменко, О. М. Гладенко, І. С. Кривцова, М.І. Пашковський.

Law of the European Union: a Textbook for Master Students / ed. P. Biriukov anv V. Tuliakov. – Voronezh : VSU Publishing House, 2016. – 476 p.

17 липня Національний університет «Одеська юридична академія» відвідала делегація студентів-юристів, які закінчують навчання за програмою освітнього рівня «бакалавр» в провідних індійських університетах - Jindal Global University і AURO University. Візит представників індійської вищої школи був організований за ініціативою Міністерства освіти і науки України.

Для індійських гостей була підготовлена значна пізнавальна програма. Зокрема, проректор з міжнародних зв'язків професор Туляков В'ячеслав Олексійович розповів індійським гостям про традиції і новації Одеської школи права, а також про основні напрямки реформування вищої юридичної освіти в Україні. Особливий акцент професор Туляков В.А. зробив на важливості для підготовки нового покоління українських студентів-правників інноваційної англомовної магістерської програми «Міжнародне та європейське право», створеної колективом Національного університету «Одеська юридична академія» в рамках реалізації проекту IV TEMPUS «Розробка магістерської програми за європейським і міжнародним правом в Східній Європі - InterEULawEast». Він ознайомив присутніх з цілями, змістом, методикою і особливостями магістерської програми.

Детальніше...

2017 05 26a 1

В рамках співпраці Національного університету «Одеська юридична академія» з Інститутом Європи Цюріхського університету (Швейцарія) з 11 по 25 травня 2017 року було організовано інтенсивний навчальний курс з європейської інтеграції.

В якості експертів були запрошені співробітники Інституту Європи Цюріхського університету - Тобіас Наеф, Антуан Шнегг, Йонас Росін, Коррін Ребер. Одеська школа права була представлена ​​викладачами кафедри міжнародного права та міжнародних відносин, а також права Європейського Союзу та порівняльного правознавства Національного університету «Одеська юридична академія».

Студенти, аспіранти та молоді викладачі Національного університету «Одеська юридична академія» отримали можливість удосконалити свої знання з історії європейської інтеграції, ознайомитись з сучасним тенденціям її розвитку, поглибити знання в окремих галузях законодавства ЄС. Особливий акцент в рамках курсу був зроблений на аналіз змісту і особливостей імплементації Угоди про асоціацію Європейського Союзу і України (обсяг курсу становив 44 аудиторних години).

По завершенню курсу відбулося вручення сертифікатів слухачам курсу. Незважаючи на сесійний період програму курсу успішно освоїли понад 30 студентів, аспірантів і молодих викладачів Національного університету «Одеська юридична академія».

Детальніше...

2017 04 21a 1

21 квітня в Університеті Марібор (Словенія) відбулась заключна нарада представників консорціуму університетів, що беруть участь в реалізації проекту TEMPUS IV «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права в Східній Європі – InterEULawEast». Основним завданням заключної наради є надання оцінки результатам діяльності кожного партнера проекту, а також обговорення перспективи розвитку магістерської програми з європейського і міжнародного права. Національний університет «Одеська юридична академія» представляли віце-президент, проректор з міжнародних зв'язків, суддя ad hoc Європейського Суду з прав людини В. Туляков і заступник декана факультету міжнародно-правових відносин університету М. Кацин.

Протягом 4 років експерти з університетів країн-членів Європейського Союзу спільно з представниками Одеської школи права розробляли навчально-методичне забезпечення магістерської програми. Магістерська програма, створена в рамках проекту, є інноваційною і перспективною для України, оскільки зосереджена на вивченні правового регулювання і практик Спільного Ринку Європейського Союзу, що особливо актуально в умовах реалізації Угоди про Асоціацію ЄС і України.

Учасники наради високо оцінили інноваційну англомовну магістерську програму з міжнародного та європейського права, яка з 2016 року успішно реалізується в Національному університеті «Одеська юридична академія». Також вони наголосили на важливій ролі університету як національного координатора проекту в Україні в цілому.

Детальніше...

2017 04 03 1

28 березня 2017 відбулося вручення сертифікатів слухачам авторського курсу лекцій «Право притулку в Європейському Союзі» професора Брюса Леймсідора (Університет Ка'Фаскорі, Італія).

Лекції професора Б. Леймсідора проходили з 21 березня по 28 березня 2017 року і були організовані в рамках освітнього проекту університету «Школа права Європейського Союзу». Слухачами курсу стало більше 25 студентів і аспірантів університету.

У своїх лекціях професор Б. Леймсідор зосередив увагу на особливості правового регулювання надання притулку в країнах-членах ЄС, а також на аналізі останніх резонансних рішень органів ЄС, спрямованих на регулювання міграційних процесів.

Професор Б. Леймсідор також прочитав оглядову лекцію для студентів інноваційної магістерської програми з міжнародного та європейського права, створеної в рамках реалізації проекту TEMPUS IV «Розробка магістерської програми за європейським і міжнародним правом в Східній Європі - InterEULawEast».

Детальніше...

2017 03 25 1

В рамках Дня відкритих дверей Національного університету «Одеська юридична академія» 2017 року відбулася презентація інноваційної магістерської програми англійською мовою «Міжнародне право і право Європейського Союзу».

Магістерська програма створена в рамках реалізації проекту ТЕМПУС IV «Розробка магістерської програми за європейським і міжнародним правом у Східній Європі - InterEULawEast». В 2016/2017 навчальному році відбувся перший набор студентів. Особливістю магістерської програми є те, що вона сформована з врахуванням досвіду викладання права Європейського Союзу провідних європейських університетів.

Детальніше...

2017 03 09 1

Освіта не припиняється за межами студентських аудиторій.

Викладачі інноваційної магістерської програми «Міжнародне та європейське право» організували для студентів програми IEL’s First Welcome Party – неформальну зустріч, присвячену початку нового навчального семестру і обміну думками щодо нових курсів, які запропоновано вивчити студентам.

Студентам також були презентовані деякі нові ініціативи в рамках програми, зокрема щомісячний семінар з розвитку soft skills (доцент Дарина Дворниченко), гостьовий тур до Парламентської Асамблеї Ради Європи та Європейський Суд з прав людини (професор Тетяна Анцупова). Обмін думками та презентації чергувалися з вікторинами, які були організовані доцентів Юлією Акименко.

Детальніше...

2017 03 22 1

Дорогі колеги і друзі ми раді повідомити про те, що було опубліковано підсумкове видання проекту TEMPUS IV «Розробка магістерської програми за європейським і міжнародним правом в Східній Європі - InterEULawEast»!

Зміст видання - це огляд досягнень, отриманих в результаті реалізації проекту (2014-2017) і відображає загальні зусилля всіх університетів-партнерів проекту.

З виданням можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету «Одеська юридична академія», а також на сайті Odessa Tempus Center: http://iele.bazick.com/books/306-intereulaweast-project-book-published-online